-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Postanowienia noworoczne

Wraz z początkiem nowego roku przychodzi motywacja, by zmienić coś w swoim życiu. „Zacznę żyć zdrowo, spędzę więcej czasu z najbliższymi, nauczę się gotować”. Ale u wielu z nas początkowy entuzjazm trwa tylko kilka tygodni. Wybraliśmy 7 najczęstszych postanowień noworocznych, aby ułatwić Ci to zadanie.

1. Zdrowy styl życia

To postanowienie związane jest z regularnym ruchem, odpowiednią ilością odpoczynku i zdrowym odżywianiem. Pamiętajmy jednak, że nie od razu Rzym zbudowano, dlatego konieczne jest wykonanie tego zadania krok po kroku. Spróbuj częściej gotować w domu i nigdy nie jedz w pośpiechu. Postaraj się zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Znajdź sport, który sprawia Ci radość. Zaopatrz się w wysokiej jakości materac, łóżko i miękką pościel, w której zawsze idealnie się wyśpisz.

Polecane produkty

2. Lepsza organizacja czasu

W dzisiejszych czasach wszyscy borykają się z tym samym problemem – dużo pracy i mało czasu. Dowiedz się, jak właściwie organizować i ustalać priorytety. W tym postanowieniu pomogą Ci kalendarze i planery. Zawsze planuj swoją pracę z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i rozkładaj zadania na poszczególne dni. Zacznij od trudniejszych obowiązków rano, a lżejsze zostaw na popołudnie. Ważne jest również, aby w pracy czuć się komfortowo. Dlatego wyposaż swoje biuro lub pracownię w wysokiej jakości meble.

Polecane produkty

3. Porządek w rzeczach i w życiu

Porządek w domu zdecydowanie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli więc chcesz żyć w harmonii, powinieneś zadbać o swoje otoczenie na co dzień. Nie musisz codziennie perfekcyjnie czyścić całego mieszkania. Wystarczy zaplanować jedno małe zadanie na każdy dzień. Dzięki temu zawsze będziesz mieć porządek w domu, sprzątanie nie zajmie Ci dużo czasu i nie będziesz się stresować, gdy odwiedzą Cię niespodziewani goście.

Polecane produkty

4. Więcej czasu z bliskimi

Czy w codziennym zgiełku jesteś przytłoczony obowiązkami i czasami brakuje Ci czasu dla rodziny? Spróbuj popracować nad tym w nowym roku. Przeznacz kilka wieczorów na wspólne kolacje i rozmowy. Możesz też przygotować coś nietypowego. Co powiesz na raclette lub fondue? Gry planszowe podczas letniego grilla lub pikniku na świeżym powietrzu to świetna rozrywka, która zbiży Cię do rodziny.

Polecane produkty

5. Zadbaj o środowisko

Spraw, by ekologiczny sposób życia był naturalną sprawą w Twoim domu. W spełnieniu tego postanowienia pomogą Ci kosze do segregacji odpadów, metalowe słomki, bawełniane woreczki na żywność, torby wielokrotnego użytku czy nawet pompki próżniowe, dzięki którym jedzenie w lodówce pozostaje świeże przez długi czas. Postaw na minimalizm i nie zagracaj swojego wnętrza niepotrzebnymi rzeczami – trzymaj w domu tylko meble i akcesoria wysokiej jakości, których nie będziesz musiał zmieniać co pół roku.

Polecane produkty

6. Czas dla siebie

Masz wrażenie, że jesteś nieustannie zajęty, ale nie masz czasu, aby chwilę odetchnąć lub realizować swoje hobby? Spróbuj trochę zwolnić i zadbaj o swój odpoczynek. Jeśli jesteś molem książkowym, stwórz w domu kącik do czytania, który będzie Ci sprawiał radość i zapewni czas wyciszenia. Możesz także zafundować sobie relaks w wannie z solą do kąpieli, pachnącymi świeczkami i maseczką na twarz.

Polecane produkty

7. Naucz się gotować

Czy Twoją specjalnością jest posmarowanie kromki chleba masłem, a wyżyny Twoich kulinarnych umiejętności to przygotowanie jajecznicy? Gotowanie wcale nie musi być trudnym procesem, jeśli Twoja kuchnia jest wyposażona w wysokiej jakości przyrządy i dodatki, które wykonają większość pracy za Ciebie. Na Bonami znajdziesz roboty kuchenne, naczynia używane przez profesjonalnych kucharzy oraz inne niezbędne przybory do przygotowania niesamowitych przysmaków.

Polecane produkty