Do -15% na łazienkę | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mid Season Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Świąteczne porządki szybko i bez stresu

Przed Świętami wydaje Ci się, że czas płynie cztery razy szybciej niż normalnie? To jasne, że ten magiczny czas przed Wigilią chcesz spędzić z najbliższymi, a nie na długich godzinach ze ścierką w ręce.

Doradzimy Ci, jak poradzić sobie z przedświątecznymi porządkami w bezbolesny, ale nadal efektywny sposób.

Aby to, co trzeba zrobić nie zostało na ostatnią chwilę

przed Świętami, kiedy czasu jest bardzo mało, odhacz niektóre ze swoich zadań już w listopadzie. Może to być ułożenie w szafach i oddanie niepotrzebnych ubrań lub uporządkowanie spiżarni. Efekty takiego sprzątania spokojnie utrzymają się do Bożego Narodzenia.

Dodatkowo, jeżeli zaczniesz wcześniej, możesz rozplanować sobie pracę na mniejsze porcje na przykład na każdą sobotę, zamiast rujnować sobie ostatni weekend przed Świętami intensywnym, dwudniowym sprzątaniem.


Sprzątaj według pomieszczeń lub kategorii

Jednego dnia posprzątaj kuchnię, na drugi zaplanuj porządki w łazience, a trzeciego dnia poukładaj w szafach. Jeszcze inny dzień poświęć na przebieranie pościeli i przygotowania pościeli dla gości. Innym razem umyj wszystkie okna.

Kluczowe jest systematyczne kontunuowanie porządków w małych krokach, aby nie zniechęcić się od początku ogromem pracy.


Przygotuj sobie listę

wszystkich zadań, które chcesz wykonać i najlepiej rozplanuj je w czasie. Taka lista pomoże Ci nie tylko pod względem organizacyjnym ale także psychicznym – będziesz pewien, że nie zapomnisz o niczym ważnym i będziesz mógł wypuścić z głowy te zadania. Dodatkowym benefitem jest także bardzo przyjemne uczucie podczas wykreślania wykonanych już pozycji z listy.

Bonami radzi: do porządkowej listy przygotuj także odpowiednią playlistę. W rytm ulubionych hitów sprzątanie pójdzie jak po maśle!


Podziel obowiązki między domowników

Umycie wszystkich okien w domu to duża sprawa, więc poproś członków rodziny o włączenie się w działania. Dzieci świetnie poradzą sobie na przykład z przebieraniem pościeli czy odkurzaniem.

Do posprzątania każdego pomieszczenia

można wykorzystać wiele sprytnych gadżetów i rad, dzięki którym porządki będą szybsze i łatwiejsze. Ułatw sobie życie z naszymi sprawdzonymi sposobami!

Ratunek dzień przed Wigilią?

Skieruj swoją uwagę na wszystkie błyszczące powierzchnie, drzwiczki szafek i lustra. Jeśli je wypolerujesz uzyskasz szybki efekt doskonale wypucowanego mieszkania.

Podobny efekt na świątecznym stole zapewniają kryształowo czyste kieliszki i szklanki. Taki połysk osiągniesz wlewając do zmywarki odrobinę octu zamiast nabłyszczasza. Szkło po umyciu wysusz, a na koniec wypoleruj ściereczką z mikrowłókna. Kiedy kieliszki i szklanki będą pięknie błyszczeć w blasku świec, nie będziesz potrzebować żadnych drogich talerzy i serwisów.


Jeżeli mimo to nie nadążasz

nie stresuj się i przypomnij sobie, że sensem Świąt nie jest doskonale wysprzątany i wypucowany dom. Nalej sobie kubek grzańca lub kieliszek ajerkoniaku i ciesz się wyjątkową, rodzinną atmosferą.