Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Efektywne porządki w kuchni

Ciągle zamiatasz, wycierasz, polerujesz, a i tak masz poczucie, że nie jest wystarczająco czysto? Utrzymanie porządku w kuchni to sprawa kluczowa. Dlatego mamy dla Ciebie szereg sprytnych sposobów na to, by serce Twojego domu było olśniewające bez wielogodzinnego sprzątania.

Zainspiruj się naszymi prostymi radami oraz praktycznymi gadżetami, dzięki którym sprzątanie będzie dużo prostsze.

1. Zacznij od brudnych naczyń

Zanim rzucisz się w wir porządkowania, pozbieraj wszystkie brudne naczynia ze stołu i blatów, włóż do zmywarki i włącz ją.

Jeżeli nie posiadasz zmywarki umyj naczynia ręcznie, wytrzyj je i od razu schowaj do szafek. Dzięki temu nic nie będzie Ci zawadzać na kolejnych etapach. Nie będziesz musiał przesuwać i przemieszczać talerzy podczas wycierania blatów i stołu, co oszczędzi czas.

Dzięki narożnemu ociekaczowi dobrze wykorzystasz miejsce nawet w małej kuchni.

2. Od góry ku dołowi

Trzymaj się podstawowej zasady porządków i sprzątaj od góry do dołu. Zacznij od najwyższych półek, wytrzyj je z kurzu, następnie skup się na blacie i dolnych szafkach, a na sam koniec zostaw podłogę. Najpierw ją zamieć lub poodkurzaj, a później wytrzyj na mokro.

Rada: Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu sprzętów kuchennych

Nie musisz tego robić przy codziennym sprzątaniu, ale jeżeli raz w miesiącu znajdziesz na to czas, nie będziesz musiał walczyć z nagromadzonym brudem. To oszczędzi Ci dużo czasu.

3. Lodówka na celowniku

Wyrzuć wszystkie przeterminowane produkty, umyj półki i zastanów się czy nie byłoby warto przeorganizować lodówki za pomocą pojemników i stojaków.

Ręka do góry, komu zdarzyło się wyrzucać stare jogurty zagubione z tyłu półek lub spleśniałą marchew z szuflady? Nam bez wątpienia! Z przejrzyście zorganizowaną lodówką ograniczasz wyrzucanie jedzenia do minimum.

4. Wymień ścierki i gąbki

Wypierz brudne ścierki, rękawice kuchenne, fartuszki i inne tekstylia. Wyrzuć zużyte gąbki, druciaki oraz szczotki i wymień je na nowe. Wydaje się, że to drobiazg, ale ma duży wpływ na czystość kuchni.

5. Dobra organizacja to połowa sukcesu

Tak samo jak w przypadku lodówki, przemyślana organizacja szuflad i szafek pomoże Ci w utrzymywaniu ładu. Wypróbuj różne pojemniki, stojaki i wieszaki.

Zapewniają one dodatkowe miejsce do przechowywania i pozwalają łatwo zorientować się, co gdzie leży.

Potrzebujesz pomocy w sprzątaniu pozostałych pomieszczeń? Zainspiruj się naszymi radami i praktycznymi gadżetami.