Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Jak zorganizować garderobę według sezonów

Nadeszła jesień, a wraz z nią czas na zmianę garderoby. Przez kilka następnych miesięcy raczej nie przydadzą Ci się stosy szortów i letnich topów. Dzięki naszym praktycznym wskazówkom dowiesz się, jak łatwo dostosować swoją garderobę do sezonu jesiennego.

1. Wyjmij ubrania i posortuj je

Weź do ręki każdą letnią rzecz i zastanów się, czy noszenie jej sprawia Ci radość i chcesz ją mieć w kolejnym sezonie. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, ubranie odłóż na stertę, którą później poukładasz w szafie. Przygotuj również miejsce na stos nienoszonych rzeczy.

Co ze starymi ubraniami?

Lepsze, nieznoszone rzeczy, które mają szansę uszczęśliwić kogoś innego możesz przekazać na zbiórkę dla potrzebujących lub sprzedać. Gorszej jakości, zniszczone ubrania wyrzuć lub pokrój na mniejsze kawałki, które możesz wykorzystać do sprzątania.

2. Zrób porządek z letnimi ubraniami

Pamiętaj, by przechowywane rzeczy były czyste i wyprane. Do organizacji świetnie sprawdzą się praktyczne pudełka lub worki próżniowe na ubrania. W przypadku odzieży sezonowej zarezerwuj miejsca, do których nie potrzebujesz łatwego dostępu, takie jak górne półki szaf lub schowki pod łóżkiem.

3. Poukładaj jesienne ubrania

Nadeszła kolej na cieplejsze ubrania. Wszystkie rzeczy wyprasuj, poskładaj lub zawieś na wieszakach i włóż z powrotem do szafy. Efekt jest jeszcze lepszy, gdy wszystkie wieszaki są takie same. Wybierz tworzywo sztuczne lub drewno, które nie uszkodzi ubrań.

4. Aranżacja i organizacja garderoby

Ubrania możesz ułożyć według rodzaju, stylu lub koloru – wybór należy do Ciebie. Rzeczy, które nosisz najczęściej, poukładaj na wysokości oczu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości półek w szafie, możesz użyć praktycznych wiszących organizerów, które zastąpią półki lub szuflady. Przydadzą Ci się także wieszaki na szaliki, czapki lub torebki.

Jeśli przechowujesz ubrania w komodzie, spróbuj poukładać je poziomo. Dzięki temu szuflady są bardziej przejrzyste i można wszystko łatwo znaleźć.

Wskazówka

Paradoksalnie najtrudniej jest utrzymać porządek w szufladach czy na półkach z bielizną i innymi dodatkami. Ten problem rozwiążą praktyczne organizery.