20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Szukasz ciepłej pościeli? Postaw na flanelę lub mikroplusz

W zimie łóżko wydaje się być najprzyjemniejszym miejscem na świecie. Dużo poduszek, ciepła kołdra i puchate koce to to, o czym marzymy wówczas najbardziej. A jeżeli tu i tam pojawi się jeszcze jakieś futerko, możesz przestać martwić się zimą.

Zainspiruj się, jak stworzyć sypialnię idealną na najchłodniejszą porę roku.

1.

Wybierz stylową pościel

Z pościeli w neutralnych odcieniach nie musisz rezygnować nawet w najchłodniejszym czasie w roku. Mimo że są one raczej zimne, będą doskonałą bazą do łączenia jej ze świątecznymi akcentami oraz dodatkami w odcieniach brązów, zieleni i koloru bordowego, które ocieplą całość.

2.

Łącz różne poszewki na poduszki

Gładki aksamit, sztruks o wyraźnej strukturze czy wełna merino – to idealne materiały do zimowej sypialni. Szczególnie dobrze prezentować się będą poduszki z długim włosiem, które zachęcają do tego, aby się do nich przytulić. Nie bój się zestawiać ze sobą poduszek dekoracyjnych o innej teksturze. Jeżeli dopasujesz całość kolorystycznie, efekt będzie wyśmienity.

3.

Postaw na puchate koce i pledy

Czy jest jakiś lepszy moment na sprawienie sobie dzierganego koca niż zima? Praktycznym dodatkiem będzie także narzuta na łóżko. O tej porze roku docenisz szczególnie te pikowane. Dzięki nim łóżko wygląda schludniej, a także chronią one kołdrę przed kurzem oraz stanowią dodatkową warstwę do przykrycia się w najchłodniejsze noce.

Więcej porad i pomysłów do sypialni