-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

5 rad, jak sprawić, by przedpokój był przytulny

Nie ważne, czy jest mały, czy duży. Przedpokój zasługuje na troskę tak samo jak reszta domu. To bardzo ważna, choć często niedoceniana przestrzeń, która nas wita i żegna, a często jest także naszą wizytówką w oczach gości. Zainspiruj się naszymi praktycznymi wskazówkami, jak za pomocą akcesoriów i dekoracji sprawić, by przedpokój był przytulny.

Wytrzymałe dywany do przedpokoju

Dywan w przedpokoju to mądry wybór. Wychwytuje on kurz i brud wnoszony na butach z zewnątrz. Ponadto, przedpokój jest zwykle najzimniejszym pomieszczeniem, a dywan zwiększa odczuwalną temperaturę nawet o 2°C. Wybieraj dywany wysokiej jakości, trwałe i łatwe do czyszczenia.

Najlepszym wyborem są dywany z niskim włosiem wykonane z polipropylenu, które sprawdzą się także jako dywany na zewnątrz. Jeśli się zabrudzą, wystarczy je spłukać wodą. Możesz też użyć dywanów z naturalnych materiałów, takich jak wysoce odporna wełna, juta czy trawa morska.

Jeśli masz mały lub wąski przedpokój, możesz go wizualnie powiększyć dzięki długiemu chodnikowi. Większe przedpokoje lub przestronne hole na planie prostokąta lub kwadratu można uzupełnić okrągłymi dywanikami.

Produkty

Oryginalne wycieraczki

Sciąganie bytów przed wejściem do domu może i byłoby praktyczne, ale także zupełnie niekomfortowe. Zaopatrz się więc w stylową wycieraczkę. Może ona wyłapać nawet 80% brudu, który wnosisz na butach, nie tylko zimą. Zaoszczędzi Ci niepotrzebnego sprzątania i ochroni Twoje podłogi przed zniszczeniem.

Dobrej jakości wycieraczka powinna być trwała, warto więc postawić na odpowiedni materiał. Najczęściej stosowane są włókna syntetyczne lub guma. W ostatnich latach popularne stały się również wycieraczki wykonane z naturalnych materiałów – juty, bambusa czy nawet kokosa.

Lustro w przedpokoju to konieczność

Lustra mają cudowną zdolność do wizualnego powiększania i rozjaśniania przestrzeni, dlatego szczególnie sprawdzają się w mniejszych przedpokojach. Co więcej, lustro w przedpokoju jest wręcz niezbędne. Przecież musisz wiedzieć, czy wyglądasz nieskazitelnie, gdy opuszczasz swoje mieszkanie lub dom.

W ostatnich latach szczególnie modne są okrągłe lustra, ponieważ tworzą uspokajającą atmosferę i pomagają złagodzić „ostre” krawędzie w pomieszczeniu. Równie popularne są zdobione lustra ścienne. Stanowią one świetny zamiennik dla innych dekoracji ściennych.

Dekoracje świetlne do przedpokoju? Czemu nie!

Lubisz światełka? W takim razie udekoruj nimi swój przedpokój. Dekoracje świetlne tworzą idealnie przytulną atmosferę, dlatego latem często są wieszane na tarasach i w ogrodach. Girlandą świetlną możesz ozdobić na przykład roślinę, lustro lub ramę drzwi.

Neonowe napisy i symbole są gorącym trendem w tym sezonie i mówią wiele o właścicielu mieszkania. Masz w domu kociego towarzysza? Powieś na ścianie swojego przedpokoju neonową dekorację w kształcie kota. Zabawnie będzie wyglądał również napis „Ciao Bella” lub motyw serca.

Więcej dekoracji do przedpokoju, które warto mieć

Rośliny, obrazy, zdjęcia rodzinne, pamiątki z podróży – wszystko to ozdobi i sprawi, że przedpokój będzie przytulny. Jeśli musisz poszerzyć przestrzeń, ułóż zdjęcia obok siebie, a jeśli wydłużyć to jedno pod drugim. Ładną dekoracją jest też mniejsza szafka na klucze zawieszona na ścianie.

Jeśli Twój przedpokój jest ciemny, wybierz kwiaty, którym to nie przeszkadza. Przykładem mogą być sansewieria, dracena, bluszcz czy zamiokulkas. Jeśli nadal martwisz się, że rośliny nie przetrwają, możesz zaopatrzyć się w sztuczne, których obecnie praktycznie nie da się odróżnić od żywych.

Produkty