-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Jak urządzić duży przedpokój?

Należysz do grona szczęśliwców, którzy mają w swoim mieszkaniu duży przedpokój? To już połowa sukcesu. Częstym błędem przy urządzaniu przedpokoju jest to, że wygląda on na zagracony lub wręcz przeciwnie – zbyt surowo. Podpowiemy Ci, jak znaleźć równowagę i jak umeblować duży przedpokój, aby był praktyczny i gustowny.

5 porad dotyczących dużego przedpokoju

  • Nie bój się eksperymentować i skup się na designie bardziej niż na praktyczności
  • Duży zestaw do przedpokoju to właściwy wybór
  • Pomaluj pomieszczenie neutralnymi lub bardziej intensywnymi odcieniami kolorów ziemi
  • Udekoruj gołe ściany zdjęciami, obrazami lub designerskimi lustrami
  • Do dużego przedpokoju wybierz kilka rodzajów oświetlenia

Nie bój się eksperymentować

Wykorzystaj miejsce, które masz do dyspozycji. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w innej części domu. Możesz użyć więcej szafek, komód i półek do przechowywania rzeczy, które w przeciwnym razie musiałbyś przechowywać w innym miejscu w mieszkaniu. W dużym przedpokoju nie musisz zadowalać się kompaktowymi meblami i praktycznymi rzeczami, ale możesz pobawić się designem.

Więcej mebli

Jeśli twój przedpokój jest wystarczająco duży, możesz trochę „zaszaleć” z wyborem mebli. Możesz postawić na szafę w zabudowie lub duże szafy czy teżzestawy mebli do przedpokoju. Obok szafy możesz postawić prosty regał podłogowy, ławeczkę do wygodnego zakładania butów oraz dużą szafkę na buty. Jeśli zostanie Ci choć trochę miejsca, umieść w rogu np. stylowy taboret, na którym można usiąść, a który jednocześnie będzie także ozdobą.

Jak pomalować duży przedpokój

Kolor ścian przestronnego przedpokoju może być bardziej wyrazisty niż małego pomieszczenia. Mimo to, nie przesadzaj z kolorami. Nie popełnisz błędu, jeśli sięgniesz po kolory w neutralnych tonach lub soczystych kolorach ziemi. Zastosuj kolor tylko na jednej ścianie i podkreśl go dodatkami w podobnym odcieniu. Unikaj jednak łączenia białych ścian z jasnymi meblami, aby całość nie wyglądała jak poczekalnia w gabinecie lekarskim.

Dekoracje do dużego przedpokoju

Dekoracje i akcesoria nadadzą przedpokojowi prawdziwy charakter i dodadzą przytulności. Na przykład ozdobne lustro ścienne jest świetnym dodatkiem. Na komodzie umieść ulubioną figurkę lub żywą roślinę, jeśli pada tam światło słoneczne. Przydadzą się również sztuczne kwiaty, które wyglądają jak żywe. Udekoruj gołe ściany zdjęciami lub obrazami, a przekonasz się, że będziesz jeszcze chętniej wracać do domu.

Oświetlenie do dużego przedpokoju

Oświetlenie musi być dostosowane do kształtu przedpokoju, tak aby cała przestrzeń była optymalnie i równomiernie oświetlona. Czasem potrzeba nawet kilku różnych źródeł światła. Jeśli do przedpokoju nie dociera światło dzienne, polecamy mocną lampę sufitową w neutralnym kolorze, uzupełnioną kilkoma lampami ściennymi. Idealne jest oświetlenie z czujnikiem ruchu, które jest szczególnie praktyczne w nocy.