-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wybierz odpowiednie oświetlenie do przedpokoju

Przedpokoje to pomieszczenia, w których nie spędzamy zbyt wiele czasu, po prostu przez nie przechodzimy. Nie oznacza to jednak, że powinny być ciemne. Wręcz przeciwnie! Dla dobrego nastroju, bezpieczeństwa i dobrej orientacji konieczna jest odpowiednia ilość światła. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do przedpokoju.

Jak wybrać oświetlenie do przedpokoju

Wybierając oświetlenie do przedpokoju i korytarza, najpierw dokładnie rozważ wielkość i kształt pomieszczenia. W bardziej przestronnym, kwadratowym korytarzu wybierz centralną lampę wiszącą, aby uzyskać równomierne oświetlić całe pomieszczenie. Umieść ją na takiej wysokości, aby nie przeszkadzała podczas chodzenia. Główne oświetlenie możesz uzupełnić kilkoma mniejszymi kinkietami.

W przypadku długich, wąskich korytarzy przyda się kilka żarówek halogenowych umieszczonych na suficie w regularnych odstępach. A jeśli wracasz do domu z pełnymi torbami zakupów i nie masz ochoty szukać włącznika, świetnym rozwiązaniem są lampy do przedpokoju z czujnikiem ruchu, które automatycznie włączają światło, gdy jest to potrzebne.

Na koniec zwróć uwagę na design wybieranych lamp. Powinien on zawsze korespondować z resztą oświetlenia w całym domu. Na przykład, jeśli masz wnętrze w stylu industrialnym, lampy do przedpokoju powinny do niego pasować. Na Bonami z łatwością znajdziesz lampy odpowiadające Twojemu gustowi. Wystarczy wybrać jeden z 9 stylów w filtrach kategorii Oświetlenie.

Rodzaje oświetlenia pasujące do przedpokoju:
Lampy sufitowe

Jeśli Twój przedpokój ma wysokie sufity, możesz zdecydować się na umieszczenie wiszącego żyrandola, który posłuży jako centralne oświetlenie. Świetnie wyglądają żyrandole w stylu industrialnym. Zależy to jednak od stylu pozostałych pomieszczeń. Zdecydowanie unikaj jednak błyszczących, ekstrawaganckich elementów. Mniej to czasem więcej.


Kinkiety

Kinkiet w przedpokoju to świetny dodatek do głównego oświetlenia. Rozjaśni podłogę, a przede wszystkim pozwoli bezpiecznie poruszać się po pomieszczeniu. Doskonale pasuje również do schodów lub po obu stronach lustra. Polecamy takie kinkiety, które nie wystają zbyt mocno i rzucają światło w górę i w dół..


Oświetlenie punktowe

Oświetlenie punktowe wnosi wrażenie przytulność oraz intymność i nadaje się szczególnie do nowoczesnych mieszkań. Dzięki oświetleniu punktowemu można skupić światło w precyzyjnie określonym obszarze, takim jak lustro, szafka lub szafka na buty.

Odpowiednie natężenie światła w korytarzu

Oświetlenie w przedpokoju powinno być jasne, abyś mógł się poruszać po pokoju i bez trudu znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Idealnie natężenie światła powinno wynosić od 100 do 150 lumenów na m². Szczególnie dobrze czujemy się przy oświetleniu w barwie poniżej 3.300 kelwinów. Takie światło sprawia, że łatwo sprawdzić w lustrze codzienny strój, ponieważ kolory są optymalne.

Jaka jest różnica między kelwinami a lumenami? Kelwiny określają barwę światła. Na przykład 2 000 K będzie ciepłym żółtym odcieniem, podczas gdy 8 000 K będzie chłodnym odcieniem lekko wpadającym w niebieski. Lumeny (lm) wyrażają strumień świetlny. W uproszczeniu jest to całkowita ilość światła, którą emituje żarówka.