20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Wnętrze z charakterem dzięki przemyślanemu oświetleniu

Niezależnie od tego, czy pracujesz, jesz, rozmawiasz z przyjaciółmi, czy po prostu odpoczywasz, ważne jest, aby czuć się zrelaksowanym. I właśnie to może zapewnić Ci odpowiednie oświetlenie. Jest ono w stanie zmienić atmosferę każdej przestrzeni i obudzić w Tobie energię.

Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając lampy i nastrojowe oświetlenie oraz kiedy sprawdzi się klasyka, a kiedy warto postawić na ekstrawagancję.

Na początku kieruj się wielkością i charakterem pomieszczenia, do którego dobierasz oświetlenie. Czy jest przestronne i ma wysokie sufity? Do takiej przestrzeni będzie pasował ekstrawagancki żyrandol z wieloma żarówkami i o nietypowym kształcie.

Czy pokój jest niewielki? Postaw na bardziej klasyczne kształty – co z pewnością nie oznacza, że ​​będą nudne. Wręcz przeciwnie, większość minimalistycznych lamp przyciąga wzrok na pierwszy rzut oka.

Pamiętaj o dobrym oświetleniu ścian i rozjaśnieniu ciemnych kącików. Wspaniały efekt osiągniesz za pomocą strategicznie rozmieszczonych kinkietów i lamp stojących.

W Twoim wnętrzu z pewnością sprawdzi się „wielowarstwowe” światło. Ten efekt osiągniesz dzięki przemyślanemu połączeniu lamp sufitowych z mniejszymi lampkami, kinkietami, świecami lub girlandami.