Zniżka 15% z kodem LATO15 | Już tylko do północy →
50 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Odważne wnętrza generacji Z. Kiedy więcej znaczy więcej

Boomersi, millenialsi czy pokolenie X. Każda z tych generacji jest inna i unikatowa – tak samo jaki ich wnętrza. Sprawdź razem z nami, jak mieszkają przedstawiciele jednego z młodszych pokoleń, czyli Gen Z – osoby urodzone w latach 1996-2009.

Przedstawiciele tego pokolenia dorastali otoczeni technologią, mediami społecznościowymi i internetem, co wpływa na ich wartości, zainteresowania i to, jak mieszkają. We wnętrzach zaczyna przeważać maksymalizm, który umożliwia wyrażenie siebie i wspiera zrównoważony rozwój. Rzuć okiem na mieszkania pokolenia Z i zainspiruj się nimi.

Wnętrza pokolenia Z przepełnia maksymalizm.

Wnętrza pokolenia Z przepełnia maksymalizm.

W roli głównej: maksymalizm i eklektyzm

Podczas, gdy poprzednie pokolenia preferowały minimalizm, Gen Z idzie w przedziwnym kierunku i stawia na maksymalizm. Chodzi więc o łączenie odcieni, faktur, materiałów i form. We wnętrzach przejawia się to mocno spersonalizowanych projektach, które przepełnione są stymulacją wizualną.

Pokolenie Z urządza swoje mieszkania według tezy, że pięknych rzeczy nigdy dość – roślin, dekoracji i obrazów. W wielkim skrócie w takich wnętrzach nie będziesz wiedzieć, gdzie spojrzeć najpierw. Design inspirowany jest przede wszystkim latami 70. Popularne są obłe lampy i sofy, duże wzory w kratkę, meble z wysokiej jakości tworzywa, dekoracje w stylu pop-art, a nawet kryształy.

Wesołe wnętrza to znak rozpoznawczy pokolenia Z.

Każde pomieszczenie jest odzwierciedleniem unikatowego stylu właściciela.

Widoczna jest inspiracja latami 70.

Technologia to nieodłączna część domu

Przedstawiciele Gen Z technologię mają w małym palcu i naturalnie wykorzystują ją w każdej sferze życia. Zazwyczaj wyposażają swoje mieszkania w nowoczesne gadżety, sprzęty domowe typu smart, świata sterowane smartfonem lub głosowo i systemu bezpieczeństwa.

Pokolenie Z inspiruje się latami 70. i obłymi kształtami popularnymi w tamtych czasach.

Nie boją się także eksperymentować z kolorami, dekorami i stylami.

Popularne kolory to niebieski, zielony, pomarańczowy i żółty.

Wielofunkcyjna i elastyczna przestrzeń

Gen Z często pracuje lub studiuje zdalnie, więc potrzebuje wnętrz, które łatwo można dostosować do różnych aktywności. Wielofunkcyjne meble takie jak rozkładane sofy, stoły z miejscem do przechowywania lub systemu modułowe to często wybór. Komfort i efektywność to także kluczowe kwestie przy wyborze wyposażenia.

Wnętrza pokolenia Z opływają w pomysłowe dekoracje.

Każdy detal ma znaczenie.

Także w kwestii tekstyliów.

DIY i inne autentyczne elementy

Autentyczność jest ważna dla pokolenia Z. W nich wnętrzach znajdziemy więc wyjątkowe, często własnoręcznie wykonane przedmioty, za którymi stoi osobista historia. Projekty DIY lub rzeczy wykonane na zamówienie to bardzo popularne rozwiązania.

Miks kolorów wzorów i stylów obecny jest w każdym pomieszczaniu.

Nie znajdziemy tutaj minimalistycznej łazienki w stylu scandi.

Każdy kąt mieszkania pokolenia Z opowiada własną historię.

Przestrzeń do spotkań

Mimo iż wydaje się, że młodzi żyją głównie online, spotykanie się z przyjaciółmi na żywo też jest dla nich ważne. I do tej potrzeby dostosowują także swoje mieszkania – stawiają na otwartą przestrzeń lub wesołe strefy. Niemniej ważne jest dzielenie się swoimi przeżyciami w mediach społecznościowych, co widać w estetyce i fotogeniczności wnętrz.

We wnętrzach znajdziemy dekoracje, obrazy i osobiste przedmioty.

Żółta łazienka jest energiczna i pomysłowa.

Design zaskakuje nie tylko kolorami ale także kształtami – np. sofy lub pledu w formie muszli.

Gen Z nie zapomina o zrównoważonym rozwoju

Być może myślałeś, że maksymalizm i zrównoważony rozwój nie idą w parze. Pokolenie Z jednak jest bardzo świadome ekologicznie i kładzie duży nacisk na re zagadnienia. Wybiera meble i dekoracje z materiałów pochodzących z recyklingu, promuje upcykling i preferuje marki, które nie zapominają o ekologii.

Gen Z nie boi się inwestycji w wysokiej jakości meble ani naprawy starszych mebli.

Mieszkania te są wyjątkowe i eklektyczne. Nie sposób znaleźć dwa identyczne.

Zwracają uwagę na każdy detal taki jak na przykład lampka nocna.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są ulubione kolory Gen Z?

Często wybierają wyraziste, żywe kolory takie jak odcienie różu, fioletu, i turkusu, ale lubią też neutralne i pastelowe barwy, które tworzą spokojna, harmonijną atmosferę.

Meble i dekoracje w jakim stylu wybiera pokolenie Z?

Młodzi ludzie kochają eksperymentować. Łączą styl nowoczesny i retro, z naciskiem na proste linie, wielofunkcyjne meble i unikatowe dekoracje inspirowane pop kulturą i sztuką.

Jak Gen Z radzi sobie z przestrzenią mieszkając w kawalerkach i małych mieszkaniach?

Wybierają wielofunkcyjne, modułowe meble i sprytne miejsca do przechowywania (np. wbudowane szafy, schowki pod łóżkiem). Kładą nacisk na otwartą przestrzeń i elastyczny rozkład mieszkania.