Odkryj wnętrzarskie trendy na rok 2023

Zastanawiasz się, co będzie modne w tym roku w dziedzinie aranżacji wnętrz? Zainspiruj się 7 najbardziej wyrazistymi trendami w dziedzinie dekoracji, mebli i dodatków.

Estetyka organiczna

Dekoracje i meble o organicznych kształtach i materiałach będą odgrywać główną rolę we wnętrzach w tym roku. Ten trend idący w kierunku bardziej miękkich i okrągłych form odzwierciedla pragnienie komfortu przy jednoczesnym wprowadzeniu elementu natury do naszych domów.

Produkty

Dekoracje i akcesoria w kolorowej palecie barw

Tak zwane „dopamine decorating” to trend dekorowania wnętrz jasnymi i żywymi kolorami w celu dodania mu energii i wyjątkowego nastroju. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się rozjaśnić ścianę kolorową tapetą lub farbą czy postawisz na kolorowe tekstylia, z pewnością porcję optymizmu do swojego domu i życia.

Doskonale zorganizowany dom

Miłość do perfekcyjnej organizacji domu wciąż rośnie. O ile jednak do tej pory popularne były otwarte i lekkie systemy półek czy szklane witryny, o tyle teraz chodzi raczej o zgrabne szafki z drzwiczkami, które sprawiają, że przestrzeń wygląda na jeszcze czystszą i bardziej zorganizowaną.

Produkty

Zrównoważony rozwój i wnętrza inspirowane naturą

Trend zrównoważonego rozwoju w projektowaniu wnętrz z roku na rok staje się coraz silniejszy i ważniejszy. Skup się na naturalnych materiałach, takich jak drewno, bambus, kamionka, len czy nawet trawa morska. Wprowadź do wnętrza delikatne odcienie zieleni i niebieskiego, które są kojące i przyjemne dla oka.

Produkty

Oświetlenie warstwowe

Odpowiednie światło to drugi po kolorystyce najważniejszy element wystroju Twojego domu. W tym roku trend w oświetleniu skupia się na wprowadzeniu różnych rodzajów lamp, aby wnieść do wnętrza głębię i ciepło.

Idealne oświetlenie pomieszczenia uzyskasz, stosując oprócz głównego światła sufitowego także lampy podłogowe, ścienne i stołowe. Dzięki tym uzupełniającym się źródłom światła, uda Ci się stworzyć przytulniejszy nastrój. Możesz też pobawić się różnymi rodzajami oświetlenia ściennego i zobaczyć, jak zmienia się atmosfera w pomieszczeniu.

Produkty

Minimalistyczny styl Japandi

O stylu Japandi pewnie już słyszeliście, ale w przyszłym roku jego popularność będzie jeszcze większa. To połączenie stylu Scandi i estetyki japońskiej, a wnętrza stylizowane w ten sposób są minimalistyczne, funkcjonalne, ale jednocześnie ciepłe. Inspirowany jest zasadami wabi-sabi, które szukają piękna w prostocie, niedoskonałości i przemijaniu rzeczy.

Wnętrze inspirowane cyberpunkiem

Futurystyczna, cyberpunkowa estetyka, pełna neonów, taśm LED, geometrycznych wzorów, elektronicznych gadżetów oraz szklanych i metalowych elementów, powraca także wśród trendów wnętrzarskich.

Więcej inspiracji