Summer Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Święta w naturalnym stylu

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Jesteś fanem ekologicznych materiałów, naturalnego wyglądu i prostych kształtów? Złożoność, połysk i blichtr nie są w Twoim guście? W takim razie udekoruj swój dom na Boże Narodzenie w naturalnym stylu. Jakie dekoracje i akcesoria świąteczne najlepiej się sprawdzą i jakie kolory wybrać? Zainspiruj się naszymi pomysłami.

Naturalne materiały: papier, drewno, szkło

W stylu naturalnym dominują papierowe, ceramiczne, drewniane i szklane ozdoby świąteczne. Powinieneś zatem zrezygnować ze zwykłych plastikowych bombek czy innych sztucznych ozdób. Te zdecydowanie nie pasują do naturalnej aranżacji.

Tym samym na świątecznym stole nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów. Odpowiednie będą na przykład lniane serwetki i podkładki, dekoracje wykonane z naturalnych gałązek oraz zastawa stołowa w delikatnych, naturalnych kolorach.

Naturalne kolory

Ziemiste odcienie przejawiają się w dwóch różnych formach. W jednej dominują jasne neutrale barwy, takie jak brąz, szarość, beż, jasna zieleń i jasny niebieski. Druga zawiera tajemnicze i cieplejsze kolory z głębokimi odcieniami czerwieni, ciemnej zieleni i niebieskiego. Odcienie te można uzupełnić kolorem złota, aby wnieść do domu nutkę wyjątkowości.

Dekoracje w naturalnym stylu

Możesz wybierać spośród różnych dekoracji świątecznych, takich jak podświetlane gwiazdy, drewniane choinki, kartki, a także szyszki, żołędzie czy ozdoby ze słomy. Sporą popularnością znów cieszą się ręcznie robione łańcuchy z popcornu oraz suszone plastry pomarańczy.