Wiosenna zniżka 15% z kodem KWIECIEN15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mid Season Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Metamorfoza mieszkania w eklektycznym stylu, łączącym nowoczesność z tradycją

Czy można sprawić, by mieszkanie na wynajem krótkoterminowy było funkcjonalne i przytulne, a goście czuli się w nim jak w domu? My wiemy, że tak.

Sprawdź sam, jak udało się połączyć parkiety i wysokie sufity z nowoczesnymi elementami, cały czas mając na uwadze komfort przyszłych gości. Przeczytaj, na jakie wyzwania napotkała autorka projektu Veronika Gajdošová i zainspiruj się jej rozwiązaniami.

Veronika Gajdošová o metamorfozie: Od samego początku przestrzeń definiowały parkiety i wysokie sufityVeroniko, jakie było główne wymaganie właścicieli?
Klient wymagał ciekawego i przytulnego projektu, w którym klienci czuliby się jak w domu. Ważne było również, aby projekt podniósł ogólną atrakcyjność wizualną mieszkania i uczynił go atrakcyjnym dla szerokiego grona klientów wynajmujących krótkoterminowo.
Jaki styl wybraliście z właścicielem i dlaczego?
Klient i ja wybraliśmy styl dla tej przestrzeni, który pasowałby również do lokalizacji mieszkania, więc wybraliśmy wygląd typowy dla paryskich apartamentów. Dodaliśmy sztukaterię na ścianach i wybraliśmy meble w stylu glamour. Od początku zgadzaliśmy się z klientem, jak powinna wyglądać przestrzeń, więc trzymaliśmy się tego pomysłu do końca.
Mieszkanie ma typowe cechy przedwojennych kamienic. Czym kierowałaś się decydując, gdzie podkreślić ten styl, a gadzie wprowadzić nowoczesne elementy?
Parkiet i wysokie sufity od początku były elementami definiującymi. Wnoszą one styl tej epoki, który uzupełniliśmy sztukaterią ścienną. Z drugiej strony zaakcentowaliśmy nowoczesne elementy wybranymi materiałami, takimi jak sztruks czy bouclé, a także meblami i dekoracjami.
Ile czasu upłynęło od pierwszego spotkania do realizacji?
Na początku szybko dopracowaliśmy brief z inwestorem i zaprojektowaliśmy przestrzeń bez większych dodatkowych modyfikacji. Cały proces zajął nam około 4 tygodni, gdzie w 2 tygodnie sfinalizowaliśmy projekt, tydzień poświęciliśmy na przygotowanie mieszkania i wszystkich produktów, a w ostatnim tygodniu zrealizowaliśmy cały projekt.
Jak rozwiązałaś kwestię oświetlenia?
Celem oświetlenia było stworzenie przyjemnej atmosfery wieczorem, ponieważ w ciągu dnia w mieszkaniu było dużo światła dziennego. Dlatego zaprojektowaliśmy światła na poziomie oczu i poniżej, co ma pozytywny wpływ na ludzką psychikę. Z tym samym zamiarem wybraliśmy żyrandole jako lampy sufitowe.
Czym się inspirowałaś podczas projektowania przestrzeni?
Zainspirowały mnie paryskie apartamenty o wyrazistym charakterze, który chciałam odzwierciedlić w tym projekcie. Połączenie materiałów, wzorów i kolorów dekoracji dopełnia ogólny design tego projektu.
Czy właściciele wyznaczyli jakieś granice, których musiałaś się trzymać, czy dostałaś wolną rękę?
Dostaliśmy brief od inwestora dotyczący funkcjonalności przestrzeni, w której miała się znaleźć rozkładana sofa i dwuosobowa sypialnia. Poza tym mieliśmy wolną rękę, a inwestor nie miał żadnych preferencji dotyczących materiałów czy stylu wnętrza.
Czy wprowadziłaś do wnętrza gadżety, które zwiększą funkcjonalność mieszkania?
Ponieważ jest to mieszkanie na wynajem, staraliśmy się uzyskać dużo miejsca do spania i odpoczynku. Oczywiście w takich mieszkaniach nie może zabraknąć także przestrzeni do pracy.