Metamorfoza mieszkania w neutralnym, minimalistycznym stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Pani Jana musiała zacząć nowe życie z synem i córką. Dzięki wielkiej determinacji i ciężkiej pracy udało jej się spłacić długi męża oraz być dużym wsparciem dla swoich dzieci. Niestety remont mieszkania zszedł na drugi plan.

Zainspiruj się metamorfozą mieszkania, które stało się nowoczesną, minimalistyczną oazą.

Ponadczasowy styl w naturalnych kolorach

Mieszkanie Pani Jany nigdy nie przeszło generalnego remontu i zostało wyposażone meblami z drugiej ręki.

Pani Jana miała więc nadzieję, że projektanci pomogą jej stworzyć czyste i przestronne wnętrza.

Właścicielce marzyło się, by mieszkanie było w prostym, minimalistycznym i pozaczasowym stylu w naturalnych kolorach.

Minimalistyczna przestrzeń życiowa

Remont objął głównie kuchnię, salon i jadalnię. Aby otworzyć i optycznie powiększyć wnętrze, projektanci zdecydowali się na wyburzenie jednej ściany.

Nowoczesny charakter kuchni nadaje przede wszystkim zabudowa kuchenna łącząca biel i jasne drewno, a półki zamiast górnych szafek wnoszą lekkość.

Głównym motywem części dziennej była fototapeta o tematyce przyrodniczej, otoczona drewnianymi lamelami. Projektanci uzupełnili naturalny styl wiklinowymi dekoracjami, oświetleniem i rattanowymi pufami. Kolor zielony przenika więc do całego wnętrza nie tylko dzięki fototapecie, ale także dzięki żywym roślinom.

Największym elementem jest sofa, która swoim kolorem pasuje do całej koncepcji.

Nowa podłoga winylowa sprawia, że całość jest jednolita i spójna..

Salon przed:

Salon po:

Domowe biuro na poddaszu z miętowymi ścianami

W jednym z pokoi na poddaszu projektanci stworzyli przytulny gabinet. Jako podstawę wybrali większość wyposażenia w kolorze białym, co zapewniło odpowiednią lekkość przestrzeni. Uzupełnili to świeżym kolorem miętowym, który zastosowali na dwóch przeciwległych ścianach pod skosami.

Na kilku metrach kwadratowych udało im się wcisnąć przestronne biurko do pracy i kącik czytelniczy, złożony z wysokiego regału i rozkładanego fotela.

Dekoracje, rattanowy dywanik i lampy wprowadziły ciepły klimat.

Czarno-biała elegancja w łazience

Przemiana obejmowała wymianę stolarki drzwiowej, którą uzupełniono o białe, matowe drzwi z czarną klamką. We wnętrzu pojawiło się kilka czarnych dodatków. Na przykład czarna ławka w przedpokoju to praktyczny i elegancki dodatek.

Łazienka z przylegającą toaletą również została całkowicie odnowiona. Projektanci zdecydowali się na szare płytki podłogowe, które dopasowali do czarnej umywalki i czarnej pralki. Z łazienki zniknęła kabina prysznicowa, dzięki czemu zyskali miejsce na zbudowanie w pełni funkcjonalnej przestrzeni.

Projektantom udało się więc w 100% zrealizować swój cel: stworzyć ponadczasowe, minimalistyczne i przestronne wnętrza, która stanowią idealne miejsce do życia dla całej rodziny.

Przedpokój i łazienka przed:

Przedpokój i łazienka po:

Autorkami metamorfozy są projektantki: Jaroslava Hájková i Hana Šmejkalová.