-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Metamorfoza mieszkania w świeżym, industrialnym stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jaromír i Libuška poznali się na internetowym portalu randkowym, natychmiast w sobie zakochali i zamieszkali razem licząc na wspólną resztę życia. Niestety Jaromir nagle zachorował i zmarł.

Przedtem jednak poznał poznał projektantów, z którymi podzielił się wizją wymarzonego domu i omówił prace remontowe, które sam wykonał. Zobacz, jakie zmieniło się wnętrze starego domu, w którym powstało nowoczesne mieszkanie.

Otwarta przestrzeń

Jaromír i Libuška zajmowali pierwsze piętro, w domu, w którym dorastała. Postanowili jednak, że urządzą sobie bardziej przyjazne w starszym wieku mieszkanie na parterze, a piętro pozostawią córce Libuški. Udało im się jednak przygotować tylko wstępną konstrukcję dolnej części.

Projektanci oddali więc hołd Jaromirowi, trzymając się jego pomysłów dotyczących układu i projektu.

Postało w ten sposób wnętrze z nutą stylu industrialnego i czarnymi elementami.

Świeża przestrzeń z industrialnymi elementami

Paleta kolorów czerni, szarości i bieli, którą projektanci połączyli z jasnym drewnem, metalowymi elementami i kamienną okładziną, stała się elementem łączącym cały parter i podstawą wnętrz z nutą stylu industrialnego.

Aby wnętrze nie wyglądało nudno, projektanci odświeżyli je jaskrawożółtą sofą, którą łatwo można przekształcić w wygodne łóżko małżeńskie. W salonie pojawił się także zestaw minimalistycznych stolików w kolorze czarnym.

Białe szafy i komody ze skórzanymi uchwytami oferują mnóstwo miejsca do przechowywania. Poduszki, pledy i niecodzienne metalowe wazony dodały całości przytulności i ciepła.

Parter przed:

Parter po:

Piękno tkwi w prostocie

Projektanci zachowali spójność przestrzeni nawet w przypadku kącika kuchennego. Czarno-biała zabudowa kuchenna w połączeniu z jasnym drewnianym panelem wygląda bardzo nowocześnie i czysto, również dzięki zabudowanemu sprzętowi AGD.

Ustawiając stół i krzesła przy kamiennej ścianie, wydzielono strefę kuchenną i salonową. Również w tym przypadku prostota grała kluczową rolę. W przypadku krzeseł i stołu wybór padł na elegancki kształt, klasyczny skandynawski design oraz połączenie bieli i jasnego drewna.

We wnętrzu pojawiło się także odpowiednie oświetlenie – kilka punktowych lamp oraz ciekawy żyrandol.

Czarny kolor jako element łączący

Czarny kolor stał się motywem przewodnim również w nowej łazience. Pojawił się on nie tylko na sanitariatach, ale także dodatkach – stojaku na ręczniki, dozownikach i podświetlanym lustrze.

Wszystko to uzupełniono płytkami i szarym betonowym dekorem, które idealnie wpisują się całą koncepcję wnętrza.

Industrialny charakter podkreśliła również metalowa stolarka drzwiowa z drzwiami przesuwnymi oraz wieszak na ubrania znajdujący się w strefie wejścia.

Łazienka i przedpokój przed:

Łazienka i przedpokój po:

Autorami metamorfozy są projektanci Zuzana Schubertová i Viktor Čikoš.