-15% na oświetlenie z kodem LAMPY15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Rozmowa z designerką: Karolína Nováková

Jakie są jej ulubione marki na Bonami, który styl wnętrzarski jest najbliższy jej sercu i dlaczego? Sprawdź, jak na te tematy zapatruje się projektantka Karolína.

Poznajmy się:


Karolína Nováková

Karolína skupia się na zrównoważonym rozwoju w projektowaniu wnętrz. Dlatego lubi wybierać ponadczasowe elementy do przestrzeni, którymi nie rządzą krótkotrwałe trendy pod względem kształtu i koloru. Jej prace odzwierciedlają harmonię, równowagę kolorystyczną, szacunek do rzemiosła i odniesienia do natury.

Przy projektowaniu wnętrz ważne jest dla Karoliny poszanowanie elementów architektonicznych definiujących przestrzeń oraz jej przeznaczenie. Dlatego też uważa, że praca projektanta wnętrz jest kompleksowa a efekt musi odnosić się do wszystkich aspektów życia. Na jej rozwój zawodowy i osobisty duży wpływ miało również mieszkanie na południu Francji, gdzie piękno i estetyka są silnie związane z codziennym życiem.Jaki jest Twój ulubiony trend wnętrzarski i dlaczego?

Zasadniczo nie pozwalam sobie na uleganie wpływom trendów, to dla mnie nie są główną inspiracją. Jednym z moich ulubionych stylów wnętrzarskich jest styl śródziemnomorski, który jest bardzo charakterystyczny dla regionów południowych. Chodzi o połączenie wystroju wnętrza z architekturą przestrzeni. Charakterystyczne dla tego stylu są ponadczasowość, zwiewność, biały kolor, lekkie tekstylia, naturalne materiały i designerskie przedmioty lub dzieła sztuki.
To co również cenię w stylu śródziemnomorskim to jego ponadczasowość. Tak urządzone wnętrze można w łatwy sposób odnowić, odświeżyć lub zmienić bez konieczności dużych inwestycji.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Usługę projektowania wnętrz polecam osobom, które chciałby stworzyć jednolitą, harmonijną przestrzeń, w której wszystko będzie do siebie pasowało, a jednocześnie nie było nudnym zestawem mebli, który nie odzwierciedla naszego charakteru.

Jakie są największe błędy, jakie ludzie popełniają przy urządzaniu domu, czego powinniśmy unikać?

Po pierwsze, trudno jest klientom wybrać jeden styl i trzymać się go podczas realizacji.

Zawsze cieszy mnie, gdy wnętrze odzwierciedla swojego właściciela, a jednocześnie sprawia wrażenie spójnej i harmonijnej przestrzeni. Doceniam, gdy dana osoba wkłada w swój dom wiele wysiłku. Zawsze jest to pięknie widoczne w efekcie końcowym.

Jakie marki są Twoimi ulubionymi na Bonami i dlaczego poleciłabyś je naszym klientom?Uwielbiam Karup za jego minimalizm i estetykę. To duńska marka, która czerpie inspiracje ze stylu japońskiego.


Lubię wspierać rodzime, europejskie marki. Linda jest czeską projektantką, której prace uważam za figlarne i bardzo ponadczasowe.


Lyon Béton polecam miłośnikom unikatowych przedmiotów. Połączenie betonowych elementów z cieplejszymi materiałami wnosi do wnętrza oryginalność i podkreśla kontrast materiałów.

Ulubione produkty Karolíny