Bonami Days -15% na nieprzecenione produkty | Kod: BONAMIDAYS15 →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Wakacyjny dom, w którym lato trwa cały rok

Ivana Marinčić
Ivana Marinčić
Bonami Blogger

Odwiedziliśmy dom letniskowy chorwackiej projektantki wnętrz i blogerki Mii Krpiny, który znajduje się w pobliżu jeziora Vransko. Dom został zaprojektowany jako idealna przystań na lato, która pozwala swoim gościom cieszyć się zarówno wnętrzami, jaki i przestrzenią zewnętrzną. Ideą było stworzenie przestronnego miejsca, które będzie płynnie przechodzić w ogród. Mia oprowadziła nas po domu i podzieliła się kilkoma swoimi wskazówkami i sztuczkami.

Zaprojektowałam plan piętra tak, aby był jak najbardziej otwarty i prosty, bez zbędnych ścian i z dużą ilością ogromnych okien, aby wprowadzić do wnętrza światło i piękny widok na naturę. Lekkości dodają także jasne odcienie kolorów, których użyłam.
Najczęściej spotykane w naturze kolory, takie jak zielony, niebieski czy brązowy, w połączeniu z bielą są doskonałym wyborem, jeśli chcemy mieć świeżą i słoneczną przestrzeń. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, juta, len czy rattan użyte we wnętrzach, ich kolory i faktury zapewnią spójny, wyciszający efekt. Wrażenie to wzmocni i podkreśli duża ilość roślin.
Odrobinę elegancji wprowadziłam do domu poprzez zastosowanie złotych detali. Lubię używać ich w małej ilości – jeśli przesadzisz, przestrzeń może wyglądać zbyt błyszcząco i tandetnie. Drewno i marmur z odrobiną złota to jedno z tych połączeń, z którymi zawsze trafisz w dziesiątkę.
Lubię także niecodzienne wzory, dlatego ozdobiłam nimi toaletę dla gości. Jeżeli chcesz, żeby Twoja łazienka była wyjątkowa, możesz zrezygnować ze standardowych kafli i pobawić się kolorem wybierając wodoodporną farbę lub tapetę.
Ogród zaprojektowałam tak, że basen znajduje się na środku domu i widać go z każdego pomieszczenia. Mimo wszystko najbardziej wyjątkową częścią ogrodu są meble orgodowe z paleniskiem DIY, wykonane z betonowych bloków. Razem z mężem zbudowaliśmy je sami, a cały proces można zobaczyć na moim profilu na Instagramie. To świetne rozwiązanie, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, ponieważ mebli nie da się już przenieść. Pielęgnacja takich mebli jest bardzo prosta i będą one z Tobą praktycznie na zawsze.Efekt końcowy jest nowoczesny, minimalistyczny oraz niepowtarzalny i nie sądzę, aby jakikolwiek inny zestaw mebli tak dobrze pasował do tego miejsca. Kiedy już go zbudujesz, pozostaje tylko wybrać idealne poduszki, by Cieszyć się wygodą, rozpalić ogień i rozkoszować się swoim małym arcydziełem.