Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Małe, nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie w Zagrzebiu

Odwiedziliśmy ciekawe, małe mieszkanie w jednej z dzielnic Zagrzebia. To mieszkanie o powierzchni 34 m2 jest wyposażone we wszystko, co niezbędne do życia młodej pary i ich kota Mila. Zainspirujcie się nowoczesnym i przytulnym mieszkaniem bibliotekarki Antonii.

Lokalizacja
Zagrzeb

Rozkład mieszkania
jednopokojowe mieszkanie z balkonem

Wielkość mieszkania
34 m²

Jak długo trwało urządzanie mieszkania i co było głównym założeniem?

Sam remont i urządzanie mieszkania trwało 3 miesiące. Chciałam mieć osobną sypialnię, więc przerobiliśmy kawalerkę na mieszkanie z jedną sypialnią. To była moja próba przekształcenia kawalerki w mieszkanie w nowoczesnym stylu, z osobną sypialnią i wygodną przestrzenią do życia. Niektóre szczegóły są jeszcze do wykończenia i zawsze jest coś, co trzeba naprawić lub zmienić. Powiedziałabym, że metamorfoza trwa już od lat.

Jak zamienić niefunkcjonalną przestrzeń w funkcjonalne mieszkanie?

Dobre planowanie jest kluczem. Myślą przewodnią każdej decyzji było maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Myślę, że udało mi się to dzięki pionowym miejscom do przechowywania i wielofunkcyjnym meblom, ale także dzięki przemyślanemu ustalaniu priorytetów. Podzieliliśmy kawalerkę, aby stworzyć osobną sypialnię, a jej rozmiar jest taki, że zmieściło się tam tylko łóżko oraz szafa. Podobnie balkon został zwężony, aby uzyskać nieco więcej miejsca w salonie.

Trendy, które zainspirowały wystrój tego mieszkania to styl skandynawski, minimalistyczny i japoński.

Jaki rodzaj mebli preferujesz?

Mam kilka mebli wykonanych na zamówienie, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Na przykład stolarz wykonał dla nas długi stół, który służy jako miejsce pracy do pracy, jadalnia i przestrzeń rozrywkowa. Całe mieszkanie jest płynna bez wyraźnych przejść i obejmuje salon, gabinet, kuchnię oraz jadalnię. Lubię też używać mebli, które są łatwe do przenoszenia i mogą być używane w wielu pomieszczeniach. Na przykład lekkie krzesła i stoliki, które przenosimy z sypialni, do salonu i na balkon, jak tylko chcemy.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące dekorowania małego balkonu?

Balkon jest wąski, ponieważ powiększyliśmy salon jego kosztem. Dlatego jego urządzenie było dużym wyzwaniem. Dobrym wyborem okazał się wygodny fotel wypoczynkowy, na którym można się położyć i czytać książki lub pić poranną kawę.

Co było Waszą największą inwestycją?

Najbardziej zainwestowaliśmy w wystrój salonu, ponieważ to tam spędzamy większość czasu, czy to pracując zdalnie, czy relaksując się po długim dniu. Ważne są dla mnie wygodne meble do siedzenia, a także dodatki, które sprawiają, że całe pomieszczenie jest bardziej przytulne.

Ulubiona część mieszkania? Cóż, tak naprawdę nie mam za bardzo w czym wybierać (śmiech), ale salon. Okazało się, że jest to najpiękniejsza część, a także bardzo przytulna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wyposażano mieszkanie i jak zmieniało się ono na przestrzeni lat, możesz śledzić profil właścicielki na Instagramie.