Menu
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie

Ogród kojarzy nam się z beztroską i letnim odpoczynkiem. Jeżeli posiadasz kawałek przestrzeni obok domu, możesz go wykorzystać na różne sposoby. Sprawdzi się zarówno do uprawiania własnych warzyw, owoców i kwiatów oraz jako miejsce, w którym usiądziesz wieczorem z lampką wina i zrelaksujesz się po ciężkim dniu pracy.

Swoimi sposobami na aranżację ogrodu podzieliła się Līga Nakts (@liganakts), pasjonatka, która od lat uprawia i pielęgnuje swój przydomowy ogród. W tym roku stworzyła piękne miejsce do siedzenia w samym środku ogrodu. Zainspiruj się i dowiedz, jakie rzeczy należy wziąć pod uwagę podczas projektowania miejsca do wypoczynku w ogrodzie!

Co warto wziąć pod uwagę, projektując miejsce do siedzenia w ogrodzie?

Projektując miejsce do siedzenia w ogrodzie, należy wziąć pod uwagę jego ustawienie w stosunku do słońca oraz dużych roślin, które często wykraczają poza rabatę. Polecam również w pobliżu posadzić lub zasiać pachnące rośliny, takie jak groszek, rozmaryn, lilie lub mięta.

Jak wybrałaś meble do swojego ogrodu?

Chciałam dopasować meble do stylu mieszkania, ponieważ dla mnie ogród to kolejne pomieszczenie w domu. Chciałam również, aby wielkość mebli była dostosowana do przestrzeni. Dzięki ażurowym, lekkim nogom nie zasłaniają widoku na rabaty kwiatowe i pięknie wkomponowały się w ogród.

Trzy rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie swojego ogrodu?

Jeśli nie liczymy samych roślin...

  1. Aparat fotograficzny, bo chcę uwiecznić każdy nowy kwiat na zdjęciu.
  2. Rękawice ogrodowe, bo nie lubię pielić gołymi rękami.
  3. Sekator do przycinania róż i zbierania kwiatów.

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w ogrodzie?

Teraz moim ulubionym miejscem w ogrodzie są zdecydowanie nowe meble na środku, ponieważ można z nich podziwiać wszystkie rabaty kwiatowe, cieszyć się słońcem i wygodnie usiąść.

Ogród to także relaks i cieszenie się jego owocami i kwiatami :)

Więcej inspiracji