Mikołajkowa zniżka 10% z kodem PREZENT10 | Tylko do północy →
Ponad 30 000 produktów z gwarancją dostawy przed Świętami →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

DIY. Torba plażowa z papieru do szycia

Ciesz się letnimi wycieczkami i wyjściami nad wodę z własnoręcznie wykonaną torbą plażową. Mamy dla Ciebie prosta instrukcję, jak ją wykonać.

Co będzie potrzebne do wykonania torby plażowej?

 • papier do szycia o wymiarach 98 x 68 cm (na zdjęciu użyto Aged Sahara o gramaturze 0,3) lub mocniejsze płótno w tym samym rozmiarze
 • bawełniany pasek o szerokości 3 cm, 2 sztuki o długości 105 cm
 • maszyna do szycia, nici, nożyczki i przybory do szycia

  Końcowe wymiary torby to: dno 24 x 40 cm, szerokość 65 cm, wysokość 33 cm.

 • Wykonanie:

  1. Wytnij papier do szycia lub tkaninę na arkusz 98 x 68 cm. Złóż na pół wzdłuż dłuższego boku, prawą stroną do siebie, a otrzymasz prostokąt o wymiarach 49 x 68 cm. W miejscu złożenia wytnij prostokąt o wymiarach 12 x 11 cm z każdej strony.
  2. Zszyj krótsze boki przyszłej torby na szerokość 1 cm.
  3. Złóż rogi dolnej części torby na boki i zszyj 1 cm od krawędzi.
  4. Nie zapomnij o prawidłowym zaryglowaniu ściegu (zszyciu wstecznym).
  5. Narysuj ołówkiem linię na całej długości górnej krawędzi torby w odległości 8 cm od krawędzi. 6. Złóż górną krawędź torby do narysowanej linii. W ten sposób powstanie zakładka o szerokości 4 cm. Zszyj wzdłuż całej długości torby.
  7. Teraz możesz odwrócić torbę na drugą stronę. Będzie to prostsze, gdy ją zmoczysz. Wykonaj pasek tak, aby torba miała zarówno krótkie, jak i długie ucha. Złóż pasek o długości 105 cm, jak pokazano na zdjęciu, aby powstało podwójne ucho. Zacznij od mniejszego uchwytu, który ma około 31 cm długości, złóż tutaj do dużego uchwytu i wróć do małego uchwytu i złóż 1 cm nad krawędzią.
  8. Zaznacz sobie miejsce równo w połowie torby przy jej brzegu i odmierz od tego miejsca 5 cm. Przyszyj paski jak pokazano na zdjęciu. Twoja nowa torba jest gotowa.

  Porada: Lubisz papier do szycia?? Możesz również wykonać osłonkę na doniczkę..