Salon ze zniżką do 25% | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mamy nową aplikację | Odkryj korzyści z apki →
50 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Lato

Niech lato będzie pełne przygód, które z rozrzewnieniem będziesz wspominać do końca roku. Pikniki i grille z przyjaciółmi, beztroskie zabawy nad wodą czy rodzinne wakacje za granicą – cokolwiek zaplanujesz, porządnie się przygotuj!

Na Bonami znajdziesz wszystkie niezbędne dodatki, takie jak grille, meble ogrodowe, walizki lub akcesoria na plażę, które pomogą Ci w pełni cieszyć się latem.

Kiedy zaczyna się lato?

Pierwszy dzień lata wypada 21 czerwca, nazywany jest letnim przesileniem. Najcieplejszą porą roku cieszymy się od czerwca aż do września. 21 czerwca to także najdłuższy dzień w roku z najkrótszą nocą. Meteorologiczne lato zaczyna się 1 czerwca i obejmuje cały czerwiec, lipiec i sierpień.

A kiedy oficjalnie kończy się lato? Ostatni letni dzień żegnamy 23 września, kiedy w przyrodzie obserwujemy jesienną równonoc. Oznacza to, że dzień i noc mają tę samą długość. Potem przychodzi jesień.

Letnie wnętrze

Kolory, zwiewność i świeżość są integralną częścią letnich wnętrz. Wpuść je też do swojego domu – postaw na pastelowe odcienie, takie jak różowy, żółty, turkusowy, zielony czy pomarańczowy. Wszystkie pomieszczenia nabiorą blasku, a dodatkowo obudzą w Tobie nową energię.

Możesz także urządzić dom inspirując się czarem ulubionych miejsc. Lubisz kuchnię grecką? Rozłóż na stole niebieski obrus w kratkę, dodaj kilka białych talerzy, a od razu poczujesz się jak w greckiej tawernie. Tęsknisz za hiszpańskim śródziemnomorskim słońcem lub piaszczystymi plażami Portugalii? Ustaw leżak ogrodowy w pełnym słońcu i serwuj sangrię w kolorowym dzbanku. A może kochasz Włochy? Delektuj się makaronem lub autentyczną pizzą na oświetlonym tarasie o zmierzchu, ciesząc się prawdziwie rzymskimi wakacjami.

Jeśli tęsknisz za odpoczynkiem, wnieś do domu kawałek egzotycznego Bali. Dodatki z roślinami i zwierzętami oraz naturalne materiały i abażury zdziałają cuda. Twoja prywatna świątynia relaksu bez konieczności pokonywania tysięcy mil.