-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Dekoracje do wnętrza w rustykalnym stylu

We wnętrzu w stylu rustykalnym możesz poczuć sielankową atmosferę wsi. Naturalne materiały i patyna grają tu główną rolę, więc nie wahaj się wykorzystać tych charakterystycznych elementów w swoim domu.

Sprawdzą się tu zwłaszcza drewniane i cynowe dekoracje w stylu vintage. Zainspiruj się i urządź przytulne wnętrze!

Rustykalne dekoracje kuchenne

W kuchni świetnie sprawdzą się nie tylko wazony o chropowatej fakturze, ale także dodatki w stylu retro lub vintage –⁠ na przykład charakterystyczny rustykalny zegar ścienny z cyframi rzymskimi lub cynowe tabliczki dekoracyjne. Sielską atmosferę wprowadzą także skrzynki i doniczki z ziołami.

Jeśli chodzi o materiały, wybieraj przede wszystkim surowo wykończone drewno, emalię, ceramikę i kamionkę.

Gra kontrastami tworzy imponujący efekt. Dlatego łącz materiały o zdecydowanej fakturze z gładkimi, a jasne elementy z ciemniejszymi.


Rustykalne dekoracje do salonu

W rustykalnym salonie sprawdzą się dzieła, które wyglądają, jakbyś kupił je w antykwariacie. Udekoruj więc swój pokój fotografiami w drewnianych ramkach, metalowymi dekoracjami ściennymi z lekką patyną i drewnianymi figurkami. Nie przesadzaj jednak z ilością drewna oraz dekoracji i wyposaż resztę wnętrza w bardziej subtelny sposób.

Pomimo że powinny dominować tu naturalne odcienie, spokojnie możesz dodać tu i ówdzie kolorowy akcent. Wnętrze będzie wyglądało bardziej nowocześnie i świeżo.


Rustykalne dekoracje do sypialni

Postaraj się nadmiernie nie zagracić sypialni. Wybierz tylko kilka ulubionych elementów. Najlepiej takich, które stworzą przytulną i romantyczną atmosferę. Idealnie nadają się do tego świece z wosku sojowego lub antyczne świeczniki. Nie zapomnij także o budziku w stylu vintage.

Atmosferę w sypialni dobrze podkreślą poduszki w kratę lub w kwieciste wzory.


Rustykalna łazienka

W łazience koniecznie musi znaleźć się duże lustro w drewnianej ramie. Im bardziej „podniszczone”, tym lepiej. Możesz powiesić także kilka obrazów.

Pięknie będą prezentowały się też roślinki w kamionkowych lub terakotowych doniczkach.

A ponieważ relaksu nigdy za wiele, dodaj kilka świeczek zapachowych i dyfuzor, aby ukoić zmysły.