Zniżka 15% z kodem WIOSNA15 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
-20% na dywany Flair Rugs z kodem FLAIR20 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Namiot glampingowy w stylu boho

Chcesz spędzić kilka dni na łonie natury, nie rezygnując przy tym z wygody i estetycznego mieszkania? W takim razie prawdopodobnie pokochasz biwakowanie w nieco bardziej wyrafinowanej wersji, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna.

Odwiedź z nami ukryty w górach namiot glampingowy i zainspiruj się wskazówkami, jak urządzić takie miejsce na własnym podwórku.

Informacje o namiocie glampingowym

LokalizacjaGóry Łużyckie, Czechy
Rozmiarwnętrze 28 m² + taras 30 m²
Liczna miejscDla maks. 4 osób
Cena za noc Ok. 439 zł za 2 osoby

Wyposażenie namiotu glampingowego

ParkingBezpośrednio przy namiocie
GotowanieGrill gazowy i podstawowe wyposażenie
ŁazienkaPrysznic solarny i toaleta chemiczna
ZwierzętaSą mile widziane

Widok z łóżka namiotu glampingowego bezpośrednio na górskie szczyty

Namiot przypominający indiańskie tipi otoczony niemal dziką przyrodą jest idealny na romantyczny weekend we dwoje lub niezapomnianą rodzinną przygodę.

Można w nim odpoczywać, kontemplować naturę i porządkować myśli od wiosny do jesieni. Warunki są ku temu więcej niż sprzyjające.

Namiot glampingowy oczaruje Cię nie tylko swoim artystycznym wnętrzem, ale przede wszystkim fascynującym widokiem na szczyty Gór Łużyckich, który możesz podziwiać bezpośrednio z łóżka lub przestronnego tarasu.

Podczas wyposażania namiotu postawiliśmy na Bonami. Trwałość, wielofunkcyjność i wymiary były dla nas szczególnie ważne. Zakwaterowanie obejmuje również lodówkę i grill gazowy, dzięki czemu możesz cieszyć się wygodami w połączeniu z naturą.

Tereza Strecker, właścicielka

Komfortowy kemping od wiosny do jesieni

Udogodnienia obejmują zaopatrzenie w wodę pitną ze studni lub możliwość ochłodzenia się w gorące letnie dni pod prysznicem słonecznym, który przy złej pogodzie jest lodowaty, ale oferuje niezapomniany widok, którego nie ma w żadnej łazience.

W chłodniejszych miesiącach można ogrzać się w namiocie za pomocą małego piecyka lub skorzystać z gorącej kąpieli w domku, około 147 kroków od namiotu.

A jeśli po drodze dopadnie Cię pragnienie, z pomocą przyjdzie lokalny punkt gastronomiczny lub piwniczka z winami.

Staraliśmy się trzymać naturalnych materiałów i stonowanych kolorów. Jednocześnie chcieliśmy zachować jak największy komfort i stworzyć wrażenie przytulnego oraz romantycznego wnętrza. Pomogły nam w tym poduszki, koce, a także światełka w namiocie i na tarasie.

Tereza Strecker, właścicielka

Wnętrze namiotu glampingowego z nutką stylu boho

Niekonwencjonalne miejsce wymagało niekonwencjonalnego podejścia do wyposażenia wnętrz. Dla Terezy ważna była nie tylko trwałość materiałów oraz wymiary, ale także estetyka przestrzeni.

Podczas urządzania wnętrza skupiła się również na osiągnięciu efektu wow po wejściu do namiotu.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć, jest rozkładana sofa Karup, która w dzień pełni funkcję sofy, a w nocy wygodnego łóżka.

Dzięki litemu drewnu i prostemu kształtowi, tworzy podstawę sypialni w stylu boho, w której prym wiodą motywy etno, frędzle i łapacze snów.

Kluczowe było dla nas łóżko, które stanowi centrum całego namiotu. Dzięki takiemu umiejscowieniu, można cieszyć się pięknym widokiem Gór Łużyckich od rana do wieczora. Jednocześnie musieliśmy rozwiązać możliwość spania dla czterech osób, dlatego wybraliśmy ciekawą pod względem designu rozkładaną sofę Karup Design, która może wygodnie pomieścić jeszcze dwie osoby.

Tereza Strecker, właścicielka

Połączenie naturalnych materiałów i elementów glamour

Tereza dodała rattanowy puf i oryginalne szafki nocne z drewna tekowego.

Przytulność wewnątrz namiotu glampingowego została pokreślona przez dobrze dobrane tkaniny.

Lniana pościel jest ceniona za swoją chłonność i przewiewność, która jest szczególnie ważna w czasie gorących, letnich nocy. Dekoracyjne poduszki i dywaniki z graficznymi wzorami dodają orientalnego charakteru.

Romantyczną atmosferę po zmroku podkreśla oświetlenie w postaci lamp i lampek w stylu glamour.

Jak urządzić namiot glampingowy

Planujesz własny namiot glampingowy lub salon na świeżym powietrzu z nutką stylu boho? Zainspiruj się naszymi wskazówkami, jak samodzielnie stworzyć niekonwencjonalne, przytulne miejsce na letnie miesiące.

  • Do luksusowego biwakowania pod gwiazdami wybierz bawełniany namiot wykonany z wodoodpornej tkaniny w jasnym kolorze.
  • Komfort to podstawa. W zależności od wielkości namiotu, użyj na przykład jednej z sof marki Karup Design. Do namiotu glampingowego szczególnie odpowiednia będzie rozkładana sofa Roots, a na taras wybierz futon, sofę lub fotel, z kolekcji która jest odporna na wodę i plamy.
  • Nie bój się kolorów i wzorów. Postaw na brąz lub beż, uzupełniony kolorowymi akcentami w ciepłych odcieniach. Musztarda, cegła, ochra lub ziemista zieleń będą odpowiednie do pokoju w stylu boho. Jeśli chodzi o wzory, raczej wybieraj te orientalne.
  • Mieszaj nowe meble z zabytkowymi elementami, aby dodać odrobinę wyjątkowości.
  • Zawsze używaj naturalnych materiałów. Sięgaj więc po lite drewno, len, bawełnę, skórę, metal lub wiklinę. Materiały te nadadzą Twojemu namiotowi rustykalny wygląd.
  • Nie lekceważ znaczenia oświetlenia. Girlandy świetlne, świece lub dekoracje świetlne LED. Wybierz jednak ciepłe źródło światła, które stworzy przyjemną atmosferę.
  • Miejsce do przygotowywania posiłków także zaaranżuj na zewnątrz. Przenośny, bezdymny grill sprawdzi się do wygodnego grillowania mięs i warzyw na świeżym powietrzu.
  • Dodaj dekoracje i naczynia kuchenne w stylu boho, aby podkreślić swobodną atmosferę przypominającą kulturę Dalekiego Wschodu. Dlatego też nieregularne kształty z drobnymi niedoskonałościami i glazurą przypominającą ręcznie wykonanie sprawdzą się idealnie.
  • Nie zapomnij o dywanie, który sprawi, że poczujesz się bardzo komfortowo. Wybierz dywan przeznaczony do użytku na zewnątrz. Nie oszczędzaj też na poduszkach.

Rozstawiając namiot glampingowy, warto pomyśleć o tym, jak efektywnie wykorzystać jego nietypowe wnętrze. Przykładowo, warto zaopatrzyć się w łóżko na nóżkach – przestrzeń pod nim pozwoli np. na przechowywanie walizek. Niezbędne są również wysokiej jakości materiały i elastyczne elementy. Taboret można wykorzystać jako stolik do przechowywania lub miejsce do siedzenia.

Tereza Strecker, właścicielka