Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Wnieś powiew Grecji do swojego domu

Zachwycające dech w piersiach widoki, przejrzysta woda i pyszne jedzenie. Grecja to dla wielu wakacyjny raj i nic w tym dziwnego.

Bez względu na to, czy marzą Ci się wieczory w kreteńskiej tawernie, spacery o zachodzie słońca na Santorini, czy lazurowe morze na Zakintos, możesz wnieść atmosferę tych miejsc do swojego domu. Nie musisz jechać setki kilometrów, by poczuć się jak w raju. Sprawdź nasze pomysły i przenieś raj do własnego domu.

Czar greckiej tawerny

Stoły i krzesła pokryte ciemną bejcą, obrusy w kratkę i niebieskie naczynia z kwiatowymi lub morskimi wzorami wniosą atmosferę nadmorskich knajpek. Ciesz się w domowym zaciszu pysznymi owocami morza, sałatką grecką lub poranną filiżanką kawy i przenieś się na słoneczne plaże.

Jeżeli preferujesz prostotę postaw na biały obrus i delikatne, niebieskie naczynia ceramiczne.

Wielkie, rodzinne ucztowanie

W greckiej kulturze czas spędzany z rodziną odgrywa dużą rolę. Grecy kochają nie tylko dobre jedzenie, ale także posiłki w towarzystwie licznej rodziny – rodziców, dziadków, wujków, cioć i kuzynów.

Lite drewno to nieodłączny element greckich domów. Wybierz na przykład rozkładany stół, przy którem wygodnie usadzisz bliskich. Być może nie posuniecie się do tłuczenia talerzy według greckiej tradycji, ale z pewnością będziecie się dobrze bawić.

Taras rodem z Santorini

Czy wiesz, że Grecy mają każdego roku ponad 250 słonecznych dni? Ochrona przed słońcem to u nich konieczność, zwłaszcza, że lubią cieszyć się latem. Taras lub ogród wyposaż w meble ogrodowe, przygotuj parasol i odpoczywaj tak, jak na Santorini.

Jeśli chcesz wnieść na taras nadmorską atmosferę, dobierz marynistyczne dodatki.

Mieszkanie jak na Krecie

Odkryte, kamienne lub ceglane ściany to element greckich wnętrz tak samo jak zdobione podłogi z kamienia lub marmuru. Jeżeli nie posiadasz takich ścian, możesz wykorzystać tapety i naklejki na podłogę, które pomogą Ci wnieść do wnętrza powiew takiego stylu.

Dekoracje w antycznym duchu

Meander to wzór dekoracyjny, który kojarzy się z greckimi wazami. Symbolizuje nieskończoność i do dziś można go odnaleźć w greckich domach.

Sypialnia w plażowym stylu

Ze względu na wysokie temperatury Grecy wybierają lekkie i przewiewne materiały takie jak len, zwłaszcza w kwestii pościeli. Kluczowym elementem greckich sypialni jest prostota. Jasne, drewniane meble możesz połączyć z tekstyliami w odcieniach niebieskiego.