ładny kalendarz adwentowy będzie ozdobą ściany lub drzwi przez cały adwent.
Naturalny wieniec stworzony z iglastych gałązek i serc z papieru z recyklingu. Czego będziesz potrzebować do jego wykonania?
Pobierz szablon i wytnij 24 domki. Wszystkie sklej i umieść na paterze lub tacy.
Co włożyć do domków? Może to być ponownie jakąś małą słodycz. Jednak równie piękne będą domki bez zawartości..
Bonami radzi: Każdego dnia pokoloruj jeden domek.
Najprostszy kalendarz jaki istnieje. Stworzysz go w kilka minut. Najwięcej czasu zajmie Ci wyszukanie zdjęć z różnych wycieczek i wyjątkowych okazji.
Wydrukuj zdjęcia w formie polaroidów. Biała ramka posłuży za miejsce, w którym napiszesz numery od 1 do 24. Na tylnej stronie możesz napisać pytanie, które dotyczy danego wspomnienia. Z tym kalendarzem aż do Świąt będziesz przypominać sobie piękne wspólne momenty z całego roku.
Bonami radzi: Kalendarz możesz przypiąć na lodówkę za pomocą magnesów.
Se světelným řetězem s kolíčky lehce vytvoříte originální kalendář (nejen) pro své děti. Navíc malé ratolesti můžete snadno do přípravy zapojit. Stačí jen nastříhat tematické tvary z barevných kartonů, označit je čísly a na zadní stranu třeba napsat vzkaz pro každý den.
Pokud se cítíte obzvlášť kreativně, můžete vytvořit 24 menších obálek a do každé schovat milé překvapení. Napište na ně vzkazy a jednoduše připněte k řetězu ze světelných kolíčků.
Kalendarz adwentowy to specjalny rodzaj kalendarza na 24 dni adwentu. Z jego pomocą odliczamy dni, które zostały do Bożego Narodzenia. Najbardziej popularne są kalendarze z okienkami, w których ukryte są czekoladki, ale w ostatnich latach coraz częściej wybierane są kalendarze z kosmetykami, zabawkami czy herbatami.
Historia kalendarzy adwentowych sięga połowy XIX wieku. Wówczas wyglądały one jak dzieła sztuki. Klasyczne kalendarze z okienkami pojawiły się na początku XX wieku. Zawierały scenki biblijne i miały formę domków z okienkami, w których kryły się wersety z Biblii.