-15% na sofy | Kod: SOFY15 →
-20% na bestsellerowe dywany Universal | Kod: UNIVERSAL20 →
50 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

10 pomysłów na własnoręcznie wykonane i kupne kalendarze adwentowe

Mamy dla Ciebie przepis na domowy kalendarz adwentowy, który wniesie do domu wyjątkową, świąteczną atmosferę. Zdradzimy Ci kilka rad, jak go zrobić i co w nim umieścić, aby sprawił frajdę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
ładny kalendarz adwentowy będzie ozdobą ściany lub drzwi przez cały adwent.

ładny kalendarz adwentowy będzie ozdobą ściany lub drzwi przez cały adwent.

Jak zrobić kalendarz adwentowy na futrynę drzwi

Przygotuj:

  • drażek teleskopowy (na zasłonę prysznicową)
  • gałązki choinki
  • ozdoby i wstążki
  • lampki choinkowe
  • 24 materiałowych woreczków
  • pisak do tkanin
Wykonanie:

  1. Na woreczkach napisz numery od 1 do 24.
  2. Do każdego woreczka włóż niespodziankę, na przykład malutkie ozdoby choinkowe.
  3. Między futryną powieś drążek. Dodaj gałązki, ozdoby i wstążki.
  4. Udekoruj całość lampkami choinkowymi i powieś wszystkie 24 woreczki.

Jak zrobić z torebek śniadaniowych piernikowe domki

Przygotuj:

  • Piały pisak
  • Brązowe papierowe torebki śniadaniowe
  • Nożyczki


Rada: Wykorzystaj torebkę po bagietce. Potnij ją na mniejsze części.
Wykonanie:

  1. Papierowe torebki utnij od góry tak, by nadać im kształt domku.
  2. Narysuj pisakiem okna, dachy itd.
  3. Możesz także narysować płatki śniegu, choinki czy gwiazdki.
  4. W górnej części zrób dziurkę, do środka włóż prezent i powieś na girlandzie świetlnej ze spinaczami.

Wiszący wieniec z papierowymi serduszkami

Naturalny wieniec stworzony z iglastych gałązek i serc z papieru z recyklingu. Czego będziesz potrzebować do jego wykonania?

  • Na wieniec: podstawę w kształcie okręgu o średnicy 25 cm (może być metalowa lub drewniana), gałązki choinki, paprocie, dziką różę, kawałki mchu, porosty itp., pistolet z klejem na gorąco, drucik, żyłkę.
  • Na serduszka: czarny, biały lub zwykły papier do pakowania paczek, idealnie o gramaturze ok. 100 g/m2, złoty i srebrny pisak, nożyczki.

Wykonanie

  1. Na początku stwórz z drutu na okręgu siatkę, na której powiesisz serduszka z niespodzianką. Następnie stopniowo przytwierdzaj gałązki choinki za pomocą drucików lub kleju na gorąco. Najlepiej, aby gałązki znajdywały się zarówno na dole, jak i na górze okręgu. Dzięki temu wieniec będzie prezentować się lepiej. Na koniec ozdób je szyszkami czy dziką różą. My postanowiliśmy użyć także sztucznego śniegu.
  2. Wytnij serca z papieru. Nasze mają wymiary około 8 x 8 cm, aby pomieściły niespodziankę. Ponumeruj serduszka od 1 do 24 (z obu stron) i zszyj je ze sobą na maszynie do szycia. Zanim doszyjesz do końca, włóż do środka mały prezent, na przykład cukierek lub miły liścik.
  3. Następnie zawieś serduszka za pomocą żyłki lub cienkiej nitki. Gdzie powiesić gotowy kalendarz? Doskonale będzie wyglądał nad stołem, przy oknie lub jako dekoracja w pokoju dziecięcym.

Mini domki

Minimalistyczne domki z papieru będą świetnie wyglądać na komodzie lub półce.

Jak je zrobić?

Pobierz szablon i wytnij 24 domki. Wszystkie sklej i umieść na paterze lub tacy.

Co włożyć do domków? Może to być ponownie jakąś małą słodycz. Jednak równie piękne będą domki bez zawartości..

Bonami radzi: Każdego dnia pokoloruj jeden domek.

Kalendarz adwentowy ze zdjęciami

Najprostszy kalendarz jaki istnieje. Stworzysz go w kilka minut. Najwięcej czasu zajmie Ci wyszukanie zdjęć z różnych wycieczek i wyjątkowych okazji.

Wydrukuj zdjęcia w formie polaroidów. Biała ramka posłuży za miejsce, w którym napiszesz numery od 1 do 24. Na tylnej stronie możesz napisać pytanie, które dotyczy danego wspomnienia. Z tym kalendarzem aż do Świąt będziesz przypominać sobie piękne wspólne momenty z całego roku.

Bonami radzi: Kalendarz możesz przypiąć na lodówkę za pomocą magnesów.

Kalendarz z kolorowych kartek

Se světelným řetězem s kolíčky lehce vytvoříte originální kalendář (nejen) pro své děti. Navíc malé ratolesti můžete snadno do přípravy zapojit. Stačí jen nastříhat tematické tvary z barevných kartonů, označit je čísly a na zadní stranu třeba napsat vzkaz pro každý den.

Pokud se cítíte obzvlášť kreativně, můžete vytvořit 24 menších obálek a do každé schovat milé překvapení. Napište na ně vzkazy a jednoduše připněte k řetězu ze světelných kolíčků.

Z czego jeszcze można zrobić kalendarz?

Możesz wykonać go na przykład z małych pudełeczek lub skarpetek dziecięcych. Fantazja nie zna granic.

Kup podstawę do swojego kalendarza

Co można włożyć do kalendarza?

  • Dla dzieci – drobne zabawki, figurki, puzzle, pieczątki, pojedyncze klocki, figurki LEGO, samochodziki, gumki, biżuterię, koraliki, pierniczki, kostki do gry, cukierki, suszone owoce, orzechy.
  • Dla kobiet – próbki kosmetyków, lakier do paznokci, pierniczki, świeczki, przyprawy, kawa, herbata, gumki do włosów, biżuterię.
  • Dla kobiet – modele aut, czekoladowe cukierki, akcesoria biurowe, próbki kosmetyków, kawę, herbatę, małe narzędzia.
  • Prezenty od serca – wiadomości, cytaty, zadania do wykonania, żarty, opowieści świąteczne, bajki i wspomnienia ze wspólnych wakacji. Dodaj także kupony na wspólną kolację, śniadanie do łóżka, gorąca kąpiel. Dla dzieci możesz przygotować ciekawą grę, poszukiwanie skarbów czy przypomnienie świątecznych tradycji.

Czym właściwie jest kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy to specjalny rodzaj kalendarza na 24 dni adwentu. Z jego pomocą odliczamy dni, które zostały do Bożego Narodzenia. Najbardziej popularne są kalendarze z okienkami, w których ukryte są czekoladki, ale w ostatnich latach coraz częściej wybierane są kalendarze z kosmetykami, zabawkami czy herbatami.

Historia kalendarzy adwentowych sięga połowy XIX wieku. Wówczas wyglądały one jak dzieła sztuki. Klasyczne kalendarze z okienkami pojawiły się na początku XX wieku. Zawierały scenki biblijne i miały formę domków z okienkami, w których kryły się wersety z Biblii.