Bonami Days do -50% | Złów swoją zniżkę →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Kącik kawowy z barkiem

Mimo że bardzo się staramy utrzymać w domu porządek i czystość, codzienność czasem wygląda inaczej i nasze mieszkanie staje się placem zabaw dla dzieci, biurem lub tak zwanym składzikiem. Ana, autorka bloga i konta na Instagramie Ana.in.Mamaland zdradziła nam, jak udało jej się przekształcić mały kącik w mieszkaniu w przestrzeń przeznaczoną tylko dla dorosłych.

Jak powstał kącik kawowy?

Kiedy kupiliśmy mieszkanie i zaczęliśmy kupować meble, chciałam, żeby wszystko było jak najprostsze. Jednak kiedy się wprowadzasz i naprawdę żyjesz w danej przestrzeni, zaczynasz dostrzegać wszystkie jej zalety i wady. Nie wiedziałam co zrobić z jedną pustą przestrzenią za stołem w jadalni. Gdy ma się dzieci, mieszkanie często wygląda jak plac zabaw, dlatego postanowiłam zaaranżować mały kącik wyłącznie dla dorosłych – coffee & cocktail.
Pomysł był taki, żeby postawić komodę, w której z jednej strony będą napoje alkoholowe i szklanki, a z drugiej wszystko do przygotowania ulubionej kawy.

Poszukiwania komody nie były łatwe

Jestem perfekcjonistką, więc wszystko musi być idealnie dopasowane. Nasza kuchnia to połączenie bieli z drewnem dębowym, a stół w jadalni to drewno akacjowe. Szukałam komody, która jest w podobnym odcieniu drewna. Idealną znaleźliśmy właśnie na Bonami, jest niemal identyczna jak nasza kuchnia, a jej wymiary idealnie pasują i uzupełniają tę pustą przestrzeń.

Barek i domowa kawiarnia w jednym

W prawej części znajdują się kieliszki i alkohol, tak jak sobie to wyobrażałam. Otwarta półka przeznaczona jest na podstawki, które powinny być zawsze pod ręką, natomiast lewa część zarezerwowana jest na różne rodzaje kawy, filtry do ekspresu i słodziki. Dwie szuflady są na drobiazgi, takie jak obrusy i serwetki, a górna szuflada, obecnie moja ulubiona część, przeznaczona jest na kubki.

Zaprojektuj swój własny kącik marzeń

Jeśli kącik kawowo-koktajlowy nie jest dla Ciebie, pomyśl o własnym kąciku, który będzie sprawiać Ci radość za każdym razem, gdy będziesz z niego korzystać. Może to kącik do czytania, grania w gry, miejsce do projektów DIY? Możliwości są nieograniczone, a Bonami pomoże wcielić Ci je w życie.