-20% na sofy w magazynie z kodem SOFY20 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Wiosna w domu i na zewnątrz | Zainspiruj się →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak wykorzystać resztki świeczek

Przedstawiamy pomysł na świece, które są łatwe do wykonania i będą odpowiednie nie tylko jako dekoracja domu, ale także jako prezent. Wypróbuj różne kolory i baw się różnymi efektami. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co będzie potrzebne?

  • Długie jednokolorowe świece, najlepiej w jasnych kolorach, ale można też wypróbować efekt nakładania jasnego wosku na ciemny.
  • Resztki kolorowych świec lub kolorowe pigmenty do wosku.
  • Wąski, wyższy pojemnik, do którego wlejesz gorącą wodę.
  • Taśma Washi lub naklejki, dzięki którym zabezpieczysz część świecy oddzielając kolory.

Wykoanie:

  1. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz i zagotuj wodę.
  2. Wlej gorącą wodę do szklanki lub innego wysokiego pojemnika. Temperatura około 80 stopni będzie idealna, wosk stopi się na powierzchni. Powietrze będzie chłodzić wosk od góry, więc lepiej wykorzystać trochę cieplejszą wodę.
  3. Roztop kolorowy wosk na powierzchni lub umieść biały wosk w wodzie i dodaj barwnik odpowiedni do świec. Wosk będzie unosił się na powierzchni i utworzy jednolitą, płynną warstwę.
  4. Zanurz świeczki w wodzie. Puść wodze fantazji – możesz zmniejszyć lub zwiększyć intensywność odcieni lub je łączyć różne kolory.
1

1

2

2

3

3

4

4

Inne warianty, które możesz wypróbować

  1. Świece w paski – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się taśma malarska, ewentualnie taśma washi. Wystarczy użyć ich do przykrycia tych części, które mają pozostać w oryginalnym kolorze.
  2. Świece marmurkowe – efekt ten uzyskuje się, gdy wosk na powierzchni nie jest już wystarczająco ciepły i przez to nie rozpuszcza się równomiernie. Stanie się to po kilku minutach, gdy woda ostygnie, a tym samym pływający na niej wosk.