Do -15% na łazienkę | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mid Season Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak urządzić przyjęcie sylwestrowe w domu

Bez względu na to, czy chcesz zorganizować szaloną imprezę, czy spokojną posiadówkę z przyjaciółmi, z odpowiednimi dodatkami i dekoracjami zawsze odniesiesz wielki sukces.

Pierwsze wrażenie można sprawić tylko raz. Upewnij się, że przedpokój jest czysty i schludny. Czy jest w nim wystarczająco dużo miejsca do odłożenia butów, a wolne wieszaki są przygotowane na płaszcze gości?

Jeśli spędzicie większość czasu w salonie, zadbaj, aby wokół sofy była przestrzeń do odkładania talerzyków i kieliszków. Dywan trzeba za wszelką cenę chronić przed plamami z czerwonego wina!

Główny stolik do kawy uzupełnij lekkimi, przenośnymi, do których dosięgną nawet siedzący na skraju lub bokiem.

Posprzątaj blaty w kuchni – wolne miejsce przyda się do odłożenia przekąsek, które przyniosą goście lub do przygotowania ciepłych dań. Upewnij się, że kosz na śmieci jest pusty!

Postaraj się również uporządkować lodówkę. W zimie napoje możesz trzymać na balkonie lub na tarasie. Nie zapomnij przygotować kostek lodu do drinków!

Bez przekąsek nie ma imprezy! Mimo to nie marnuj czasu na wielogodzinne stanie w kuchni i nie wymyślaj żadnych wykwintnych posiłków.

Prostota często smakuje najlepiej. Wybrane smakołyki zaprezentuj na stylowych naczyniach i tacach, które dodadzą uroczystego rysu.

Muzyka łagodzi obyczaje i podkreśla dobry nastrój. Przygotuj zawczasu własną playlistę, a najlepiej dwie – spokojną i szybszą, wybierzesz potem odpowiednią w zależności od tego, jak będzie rozwijać się impreza.

Zapach także może czynić cuda, postaw jednak na delikatną woń, która nie przytłoczy aromatu przekąsek. Świeczka zapachowa sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne.

Jeśli chcesz zapisać się w pamięci przyjaciół jako świetny gospodarz, podaj drinki w pięknych szklankach lub kieliszkach. Zadbaj, żeby napoje były odpowiednio schłodzone, z wielorazowymi lub ekologicznymi słomkami. Krawędzie ozdób plasterkami owoców. Nawet zwykły koktajl będzie wyglądać jak małe dzieło sztuki!
Jeśli masz problem z usadzeniem biesiadników, sprowadź do pomocy pufy lub ławki. Dobrą alternatywą staną się również nowoczesne, rozkładane futony i materace. Mają jednak jedną wadę – są tak wygodne, że goście mogą zostać u Ciebie dłużej niż zakładałeś :)
Delikatne światło gwarantuje swobodną atmosferę. Zamiast głównego oświetlenia, włącz lampki w rogach pokoju. Dobrym dodatkiem będzie również łańcuch świetlny lub inne świąteczne dekoracje.
Jeżeli nie jesteś fanem zorganizowanej zabawy, nie łam sobie głowy wymyślaniem aktywności. Głównym punktem wieczoru będzie czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną, podczas którego można swobodnie rozmawiać, pić, jeść… Jeśli chcesz mieć w zanadrzu plan B, postaw na grę towarzyską lub planszową.
A na koniec, tuż przed pojawieniem się przyjaciół, odetchnij głęboko i przygotuj się na świetną zabawę! Nie myśl o tym, co mógłbyś zrobić lepiej – goście i tak nie będą sprawdzać, czy wszystkie kurze są starte. Najważniejszy będzie Twój dobry humor i gościnność.