Przedświąteczna wyprzedaż -20% lub więcej na 10 000+ produktów | Zaoszczędź →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Wieniec świąteczny z naturalnych materiałów

Wykonaj z nami prostą zimową dekorację na drzwi. Ponownie sięgnęliśmy po naturalne materiały, a większość z nich możesz zebrać w ogrodzie lub na spacerze w lesie czy na łące.

Co będzie potrzebne do wykonania świątecznego wieńca?

  • Okrąg z gałązek możesz wykonać z winorośli lub wykorzystać gotową drewnianą podstawę.
  • Użyj gałązek drzew iglastych, jodła sprawdzi się idealnie.
  • Jeśli miałeś w sezonie własny eukaliptus w ogrodzie, wykorzystaj go. Jeśli nie, możesz kupić eukaliptus w kwiaciarni. Dzięki temu wieniec będzie pięknie pachniał.
  • Dodaj czerwone owoce dzikiej róży dla kontrastu i powojnik (Clematis vitalba).
  • Zatrwian (goniolimon tataricum) – to wspaniała, łatwa w uprawie roślina. Gdy ją zbierzesz, wyschnie, a drobne kwiaty pozostaną ładne.

Co jeszcze możesz wykorzystać?

  • Świetnie wygląda zimozielony barwinek (Vinca minor). Nie bój się sięgnąć także po srebrną i czerwoną tuję czy czerwone kuleczki ostrokrzewu, a nawet po pokryte porostami gałęzie.

1

1

2

2

3

3

4

4

Jak wykonać wieniec?

1. Najpierw przygotuj podstawę z gałązek. Skręć kilka gałązek razem i ułóż je ładnie w okrąg. Dobrym pomysłem jest pozostawienie gałązek do wyschnięcia na kilka dni, aby okrąg nie rozciągnął się w owal po zawieszeniu.

2. Stopniowo dodawaj wiązki z jednej strony, łącząc gałązki choinki, gałęzie eukaliptusa lub inne naturalne rośliny. Gdy dojdziesz do środka, przetnij drut.

3. Kontynuuj wiązanie od drugiej strony w dół. Ponownie połącz różne materiały.

4. Gdy dojdziesz do środka, przetnij drut i zawiąż jego koniec z tym, który przeciąłeś po drugiej stronie.

Jak powiesić gotowy wieniec na drzwiach bez wiercenia? Użyj sznurka, który przykleisz do górnej krawędzi drzwi za pomocą taśmy klejącej.

Jak powiesić gotowy wieniec na drzwiach bez wiercenia? Użyj sznurka, który przykleisz do górnej krawędzi drzwi za pomocą taśmy klejącej.

Więcej inspiracji na świąteczne dekoracje DIY