Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

DIY: Karuzela nad łóżeczko z drewnianą konstrukcją

Eva Kovářová · 20 kwietnia 2021

Stwórz z nami uroczą karuzelę nad łóżeczko dla Twojego dziecka. Pokażemy Ci, jak wykonać dekorację z filcowych chmurek i drewnianej konstrukcji.

Drewniana konstrukcja

Przygotuj:

• Elementy drewniane – listwa 2x2 cm o długości 75 cm, listwa 2x2 cm o długości 40 cm oraz 2 drążki 6x0,8 cm o długości 22 cm.

• Śruby – 2x wkręt M6 z łbem stożkowym o długości 4 cm, 3x wkręt M6 z łbem stożkowym o długości 5 cm, 4x podkładka M6 o średnicy 2 cm, 1x podkładka M6 o średnicy 1,2 cm, 3x nakrętka motylkowa M6, 2x sześciokątna nakrętka M6, śruba oczkowa lub hakowa.

• Narzędzia – piła, wiertarka, śrubokręt, szlifierka lub papier ścierny.

Konstrukcja krok po kroku:

1. Najpierw wszystkie drewniane elementy przytnij do wymienionych wyżej rozmiarów, zeszlifuj krawędzie i nawierć otwory na śruby – jak na zdjęciu powyżej. Zwróć uwagę na otwór w dłuższej listwie – dziurki nie widać na zdjęciu, ponieważ jest wiercona równolegle do podkładki.

2. Krótszą listwę zabezpiecz na końcu śrubą oczkową.

3. Następnie połącz prostokątną listwę (tę z czterema otworami) z długą listwą za pomocą dwóch śrub, podkładek i nakrętek.

4. Następnie przykręć dłuższą listwę do krótszej. Złącze jest zakończone nakrętką motylkową, dzięki czemu można je w razie potrzeby dokręcić.

5. Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przymocować konstrukcję do łóżeczka. Płaską listwę przykręć i zabezpiecz nakrętkami motylkowymi, które mocują całą konstrukcję do łóżeczka bez konieczności wiercenia. Nakrętki skierowane są na zewnątrz, a łby śrub znajdują się wewnątrz łóżeczka.

Filcowa karuzela nad łóżeczko

Zacznij tworzyć dekoracyjne zawieszki. Idealnie nada się do tego filc w subtelnych szaro-białych odcieniach. Będzie się pięknie komponować z uroczymi poduszeczkami i miękkimi ochraniaczami. Poniżej stworzyliśmy dla Ciebie listę innych materiałów do ​​wyboru.

Przygotuj:

• 2 listewki 10/10 mm o długości 32 cm z otworami na końcach

• śrubę oczkową

• wielobarwny filc do zrobienia chmurek

• wypełnienie

• żyłkę, igłę, nić

• można również dodać pozytywkę

Karuzela krok po kroku:

1. Najpierw narysuj chmurkę na papierze, by stworzyć szablon i wytnij 10 chmurek z filcu.

2. Zszyj chmurki na maszynie lub ręcznie i wypełnij je włókniną lub watą. Do zszycia użyj niewidocznego szwu.

3. Wytnij po sześć kropli dla każdej chmurki, przewlecz przez nie nić, zawiąż i przyszyj. Na koniec nawlecz chmurki na żyłkę i przywiąż je do drewnianej konstrukcji.

Ostrzeżenie: karuzela jest przeznaczona dla małych dzieci, które tylko na nią patrzą. Kiedy zaczną do niej sięgać, miej maluszka na oku, aby przypadkowo nie próbował zjeść kropelek.

Więcej wskazówek na dekoracje do łóżeczka

• Jeśli nie masz pod ręką filcu, użyj zwykłego papieru. Możesz narysować na nim nie tylko chmury, ale także różne zwierzęta, ptaki lub po prostu geometryczne kształty.

• Jeśli wolisz coś miękkiego, zrób pompony z włóczki. Możesz też kupić już gotowe zawieszki w pasmanterii.

• Różne koraliki, piórka, papierowe origami, szydełkowane ozdoby i makramy zawsze prezentują się pięknie. Nie bój się eksperymentować, ale pamiętaj, by wybierać lekkie materiały.

Instrukcje przygotowała dla nas Eva Kovářová – architektka, blogerka i mama. Jej minimalistyczne inspiracje możesz śledzić na Instagramie Gathermoments.