20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Ulubione marki dostępne na Bonami, za którymi stoją silne kobiety

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 8 MARCA

Dzisiejszy dzień należy do kobiet. Mamy ten zaszczyt przedstawić Ci kilka z tych pań, które stały u narodzin naszych ulubionych marek. Poznaj projektantki, które spełniły swoje marzenia!

Whoop.de.doo. Subtelne łamanie tabu

Pod enigmatyczną nazwą Whoop.de.doo, kryje się kolekcja damskich akcesoriów erotycznych, które są wyjątkowo eleganckie, pieczołowicie zaprojektowane i konsultowane z ginekologami. Co więcej, otrzymały czeską Państwową Nagrodę za studencki design.

Za narodzinami i rozwojem marki stoi czeska designerka Anna Marešová, która w ramach swojej pracy dyplomowej postanowiła przełamać tabu w kwestii gadżetów erotycznych i wymyśleć takie, które będą również stylowe. W efekcie powstała kolekcja subtelnych, lekkich i przemyślanych w najdrobniejszych szczegółach akcesoriów, takich jak kulki gejszy, wibratory i kubeczki menstruacyjne.

Kulki gejszy to doskonałe akcesorium do wzmacniania mięśni dna miednicy, mającego dobroczynny wpływ na zdrowie kobiety i przyjemność seksualną. Trzymamy kciuki i jesteśmy przekonani, że o działalności Anny usłyszymy jeszcze wiele dobrego.

Linda Vrňáková. Meble, które podnoszą jakość życia

Wyobraź sobie piękny fotel bujany, który ozdobi Twoje mieszkanie i dodatkowo wymasuje Cię po ciężkim dniu. Marzenie, prawda? Właśnie takie życzenie spełniła projektantka Linda Vrňáková, która podczas studiów szukała dobrej jakości obicia i natrafiła na metodę masażu za pomocą piłeczek.

Połączyła obie kwestie, w wyniku czego powstały ręcznie wykonywane wiszące fotele i poduszki do siedzenia, które wprowadzą Cię w stan zupełnego spokoju i relaksu.

Linda Vrńáková z LIV Design twierdzi, że fascynuje ją recykling, lubi wymyślać nowe rzeczy, które mają praktyczne wykorzystanie i podnoszą jakość naszego życia. W swoich produktach odzwierciedla niecodzienny wygląd, wyjątkowość i ekskluzywność. To wszystko oczywiście nie tracąc odpowiedzialnego stosunku do społeczeństwa i planety, bez produkowania zbędnych odpadów.

Busy B. Pracowita jak pszczółka

Wydaje Ci się, że ciągle jesteś zawalony obowiązkami, spotkaniami i rzeczami, o których nie możesz zapomnieć? W odpowiedzi na te problemy powstała marka Busy B, która pomoże Ci w planowaniu i organizacji codzienności oraz dużych uroczystości, takich jak na przykład śluby.

Za stylowymi notesami i organizerami stoi designerka Kerri Binnie, która zaczynała od organizerów na kartki świąteczne. Brytyjczycy wysyłają ich naprawdę dużo i mieli potrzebę zaprowadzenia w nich porządku. Kolejnego roku pewna firma zamówiła ich aż 10 000, w zawiązku z czym narodziła się marka Busy B.

Kerri uważnie słuchała swoich znajomych, którzy nie mogli sobie poradzić z multitaskingiem i liczbą obowiązków. Stopniowo, za pomocą różnych planerów, próbowała okiełznać ich codzienny chaos. Jej firma powiększała się i otrzymywała nagrody za design. Dzisiaj w portfolio marki znajdziesz stylowe planery, kalendarze i urocze artykuły papiernicze, takie jak długopisy, etui itd.

PS: B jak Binnie, ale także jak pszczółka po angielsku. Dodatkowe punkty za pomysłowość.

Unlimited Design for kids: Ręcznie wykonany świat dziecka

Przenosimy się do pokoju dziecięcego, gdzie swoje miejsce znajdą piękne, ekologiczne i funkcjonalne dekoracje. Przeróżne papierowe zabawki oraz ozdoby są przyjazne dla środowiska i mogą służyć jako miejsce do przechowywania mniejszych zabawek. Nie ma niczego bardziej uroczego niż półka w kształcie ciężarówki, na której wystawione są samochodziki.

Michaela Horáčková (Lancová) w 2008 roku założyła studio Unlimited Design, ale już wcześniej otrzymywała wyróżnienia za design. Kilka lat później rodzina Unlimited Design powiększyła się o Unlimited Design for kids. Dużą inspiracją Michaeli jest jej syn Matyáš.

Dzisiaj możesz wyposażyć swoją pociechę w półki o przeróżnych kształtach, tablice do rysowania i kalendarze adwentowe. Znajdzie się także parę perełek dla dorosłych, na przykład pojemniki na wino.

EMKO: Powrót do rzemieślniczej tradycji

Jeżeli miałeś już okazję zobaczyć fotel lub ozdobę marki Emko, z pewnością zgodzisz się z nami, że są to wyjątkowe produkty. Przemyślane w najmniejszym szczególe, ponadczasowe, solidne i pieczołowicie produkowane meble z najlepszych materiałów, które przetrwają dekady. Sami projektanci twierdzą, że tworzą dla tych, którzy chcą wnieść do wnętrza odrobinę świeżości.

Przy narodzinach wizji firmy główną bohaterką była Erika Markovska-Mikulskienė, która rozpoczęła współpracę z projektantką Inesą Malafej. Pierwsze biurko zaprojektowały w ramach projektu na wyższej uczelni. Kilka lat później biurko to otrzymało prestiżową nagrodę Red Dot. Nieźle, prawda?

Od tego czasu asortyment marki zaczął się rozrastać i podbijać targi w Europie, Azji i USA. Za wszystkim stoi jednak pierwotna myśl, aby odnowić dawną bałtycką tradycję rzemieślniczą i powrócić do litewskiego designu. My uważamy, że ten cel został spełniony.

Na Bonami znajdziesz więcej marek, za którymi stoją silne kobiety. Zebraliśmy je dla Ciebie w jednym miejscu.