Do -15% na łazienkę | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mid Season Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

7 powodów, dla których warto wybrać lnianą pościel

Od tysięcy lat len jest doceniany za wyjątkowe właściwości. Starożytni Egipcjanie nosili go, aby chronić się przed intensywnym pustynnym upałem, a Europejczycy tkali pościel, która była tak cenna, że ​​często przekazywano ją jako pamiątkę rodzinną.

Produkcja płótna lnianego wymaga wielu kroków i starannego wykonania. Jednak produkt końcowy to trwała i wysokiej jakości tkanina naturalna, która zasługuje na miejsce w Twojej sypialni. Przeczytaj poniżej, dlaczego warto zainwestować w ten ponadczasowy materiał.

Niezwykła swoboda

Pościel lniana ma niesamowitą cechę – wygląda pięknie i stylowo nawet na niezasłanym łóżku. Wynika to z naturalnego marszczenia, które jest charakterystyczne dla tej tkaniny. Już na pierwszy rzut oka widać, że to naturalny, przewiewny materiał.

Zrównoważony rozwój

Len to najmocniejsze włókno naturalne na świecie. Jest do 30% trwalsze niż bawełna. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz oczekiwać, że pościel będzie zdobić Twoją sypialnię przez dziesięciolecia.

Właściwości antybakteryjne

Pościel lniana jest świetnym pomocnikiem w walce z bakteriami, dlatego docenią ją szczególnie alergicy i astmatycy. Len jest odporny na pleśń, pyłki, kurz i naturalnie odstrasza owady. Dzięki tym właściwościom nie tylko pozytywnie oddziałuje na skórę, ale nie trzeba go prać tak często, jak bawełnę.

Zimą grzeje, a latem chłodzi

Pościel lniana to idealny wybór przez cały rok. Lekka kołdra powleczona lnianą poszwą przyjemnie chłodzi i dlatego jest świetnym wyborem dla każdego, kto nie może zasnąć w upalne letnie wieczory. Jednocześnie len działa również jako naturalny izolator, który zapewni ciepło i komfort zimą.

Wysoka chłonność

Pościel lniana może wchłonąć do 20% wilgoci, zanim stanie się mokra. Dzięki temu skóra utrzymuje świeżość podczas snu. Dodatkowo tkanina pochłania zapachy, więc pozostaje pachnąca znacznie dłużej niż inne materiały.

Im starszy, tym bardziej miękki

Len to mały wybryk natury, więc nie daj się zwieść początkowej szorstkości materiału. Z każdym praniem pościel staje się bardziej miękka, przyjemniejsza w dotyku i elastyczna. W przeciwieństwie do innych materiałów, len z roku na rok jest coraz piękniejszy.

Łatwa pielęgnacja

Nie musisz zawracać sobie głowy skomplikowaną konserwacją materiału, ale zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami poszczególnych marek. Pamiętaj tylko kilka ogólnych zasad: pościel powinna być prana na lewej stronie przy użyciu delikatnego programu i detergentu (najlepiej na bazie mydła). Po raz pierwszy zaleca się pranie w zimniejszej wodzie, za drugim razem możesz już zwiększyć temperaturę do 40-60°C. Len nadaje się do suszenia w suszarce, a prasowanie przyspieszysz za pomocą pary wodnej.