Mikołajkowa zniżka 10% z kodem PREZENT10 | Tylko do północy →
Ponad 30 000 produktów z gwarancją dostawy przed Świętami →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Bajkowy letniskowy domek na drzewie w Transylwanii

Irina Klomp Stanescu
Irina Klomp Stanescu
Bonami Blogger

Skromny, ale zachwycający i doskonale przemyślany. Dokładnie taki jest wyjątkowy domek na drzewie w Transylwanii.

Lokalizacja, widok na góry Retezat oraz piękno miejsca zainspirowały wybór kolorów, tekstur i atmosfery, którą właściciele chcieli stworzyć, aby goście mogli doświadczyć komfortu, prostoty i funkcjonalności.

Zainspiruj się i odkryj kilka praktycznych wskazówek dotyczących projektowania, jak udekorować swój domek letniskowy lub dom.

Styl wystroju wnętrza

To mieszanka stylu skandynawskiego i nowoczesnego, z czystą, nowoczesną estetyką, która szanuje zachowanie tradycyjnych i ponadczasowych szczegółów.

Oświetlenie odgrywało kluczową rolę, ponieważ było jednym z najważniejszych elementów w definiowaniu stylów, na które się zdecydowaliśmy.

Kluczowymi elementami były te najbliższe naturze: drewniane meble w naturalnej formie, (ale także pomalowane na biało dla kontrastu), dekoracje w ciepłych lub ziemistych kolorach i tekstylia w odważnych odcieniach, aby wprowadzić równowagę i nadać charakter. Chcieliśmy również użyć materiałów nadających się do recyklingu, wybierając izolację z wełny na dach i ściany domku.

Produkty z Bonami

Bonami posiada szeroką gamę produktów, więc mieliśmy z czego wybierać. Projektowanie to także emocje, więc wybraliśmy dekoracje i akcesoria tekstylne , które współtworzą nastrój. Moja miłość do ceramicznych wazonów i tekstur takich jak aksamit czy terakota znajduje odzwierciedlenie w całym domu.

Produkty, które nie są tak ważne z wizualnego punktu widzenia, ale z są bardzo istotne, takie jak zestaw dobrej jakości pościeli lub przemyślanie dobrany dywan, również nadają projektowi styl.

Naturalne światło wprowadza naturę do wnętrza

Chyba nie wyobrażam sobie tego domku bez naturalnego światła. Duże okna, przez które wpada światło, w naturalny sposób wnoszą do wnętrza powiew natury i sprawiają, że dom jest spójny z otoczeniem . Światło wprowadza atmosferę wakacji . Bez względu na to, jak pięknie urządzona jest przestrzeń bez naturalnego światła, byłaby pozbawiona życia.

Porady i wskazówki architekta

Dekorowanie domu może przynieść wiele radości, ale może być również niesamowicie męczące, ponieważ możliwości wydają się nieskończone:

1. Tam gdzie to możliwe korzystaj z wielu źródeł światła, ponieważ wnosi ono do wnętrza odrobinę świeżości.

2. Wybierz jednolitą paletę kolorów. Nie łącz zbyt wielu odcieni, wybieraj też ciepłe kolory.

3. Nie musisz wymieniać mebli czy dekoracji za każdym razem, gdy chcesz ożywić wnętrze. Czasem tylko poprzez przekładanie ich może sprawić, że znowu będą wyjątkowe.