Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

5 powodów, dla których warto mieć w domu dywan

Wahasz się nad zakupem dywanu? Aby rozwiać Twoje wątpliwości, zebraliśmy dla Ciebie 5 ich głównych zalet. Nie tylko potrafią w ciągu kilku sekund zupełnie odmienić aranżację, ale mają także wiele praktycznych właściwości – od świetnej izolacji termicznej po tłumienie hałasu. Krótko mówiąc... Czasem bez dywanu ani rusz!

1. Dywan nadaje wnętrzu styl

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stał się dominantą całej aranżacji lub pełnił jedynie rolę drugoplanową. Możesz zmieniać dywany w zależności od pory roku lub trendów. Jeśli jednak jesteś stały w uczuciach i nie chcesz co sezon robić rewolucji w wystroju, warto zainwestować w model premium. W końcu niektóre dywany są jak małe dzieła sztuki – można podziwiać je bez końca.

2. Zwiększa komfort

Dywany są i miłe dla oka, i miłe w dotyku. Ciesz się przyjemnością przesuwania bosych stóp po dywaniku z juty lub wylegiwania się na puszystym futerku. Takie dywany umieść obok sofy, łóżka lub pod stołem.

3. Utrzymuje ciepło

Dywany mają świetne właściwości izolacyjne – są w stanie zatrzymać nawet 20% ciepła w danym pomieszczeniu. To zadanie najlepiej spełnią wełniane dywany oraz naturalna lub syntetyczna skóra.

4. Dywan dziecięcy zwiększa bezpieczeństwo

Dlaczego? Świetnie amortyzuje upadki i chroni przed poślizgnięciem się. To niezbędna część wyposażenia dziecięcego pokoju – maluchy większość czasu spędzają na zabawie na podłodze, a dywan ochroni je przed potłuczonymi kolanami i chłodem.

5. Definiuje przestrzeń

Profesjonalni designerzy dobrze wiedzą, że dzięki dywanom Twoje wnętrze może zmienić się nie do poznania. Z ich pomocą podzielisz lub połączysz różne części większych i mniejszych przestrzeni. Dywan posłuży jako wizualna granica, która jasno wyznaczy np. część jadalną lub kącik do czytania w salonie.