-20% na sofy w magazynie z kodem SOFY20 | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Wiosna w domu i na zewnątrz | Zainspiruj się →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Nie możesz doczekać się wiosny? Przygotuj się na jej przyjście!

Niekończąca się szara zima zaczyna Cię przerastać? Snujesz wizje, w których widzisz się w pełnym zieleni ogrodzie lub na słonecznym tarasie? Jasna sprawa!

Skróć sobie czas oczekiwania na cieplejsze dni i porządnie przygotuj się do sezonu! Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek i wiele ogrodowych dodatków, narządzi i doniczek, z którymi wszystko pójdzie jak z płatka ♥

Styczeń i luty w ogrodzie

Narysuj układ ogródka lub balkonu i z grubsza określ, gdzie znajdą się kwiaty i/lub warzywa. Każda roślina potrzebuje trochę innych warunków, więc weź to pod uwagę w czasie planowania

Nie zapomnij zadbać o winorośle, drzewa owocowe lub brzozy. Dzięki wczesnym zabiegom pielęgnacyjnym zagwarantujesz sobie obfite zbiory i sprawisz, że ogród pięknie rozkwitnie (w swoim czasie!).

Pod koniec lutego czas zacząć uprawiać warzywa w doniczkach w domu. Na przykład pomidory, paprykę, kalafior, wczesną kalarepę lub seler.

Nie zapominaj też o ptaszkach i zadbaj, żeby miały co włożyć do dzioba!

Marzec i kwiecień w ogrodzie

Na początku marca porządnie wysprzątaj ogród oraz taras i usuń liście, gałązki i przedmioty, które nagromadziły się tu przez zimę.

Umyj i oczyść narzędzia ogrodnicze i meble.

Przed początkiem sezonu nie zapomnij nawieźć ziemi. Możesz wykorzystać do tego biohummusu, który bez problemu wyhodujesz w kompostowniku przy pomocy dżdżownic kalifornijskich.

Zanim zaczniesz cokolwiek sadzić, wyrwij chwasty. Pod koniec marca i w kwietniu rozpoczynamy wysiew bezpośrednio na rabatę – ziemniaki, cebulę, czosnek, groszek, marchew, pietruszkę, rzodkiew i buraki.

Skorzystaj z naszych planerów

Chcesz być pewien, że nie zapomniałeś o niczym ważnym?

Wydrukuj ogrodową listę zadań do zrobienia, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zastanawiasz się, jak maksymalnie wykorzystać miejsce i rozplanować balkon lub taras? Zainspiruj się naszym przewodnikiem.