Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Urządzamy sypialnię z marką Karup

W sypialni spędzamy ⅓ całego życia, więc warto zorganizować ją tak, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania. Wpływ na jakość snu będzie mieć nie tylko wygodne łóżko, ale i materac. Rzuć okiem na bogatą ofertę marki Karup Design, którą czerpie inspirację wprost od... walecznych samurajów!

Jakie łóżko wybrać do kawalerki i jak urządzić sypialnię pełną przestrzeni? Sprawdź nasze wskazówki!

1.

Wykorzystaj zalety litego drewna

Jeśli chcesz, aby przestrzeń wyglądała lekko i nie przytłaczała domowników, zdecyduj się na jasne drewno. Zwłaszcza sosna jest surowcem o wielu zaletach. Oprócz oczywistej ekologicznej i estetycznej kwestii, jej znakiem rozpoznawczym jest wytrzymałość. A do tego ten uspokajający zapach lasu...

2.

Daj pierwszeństwo zgrabnym kształtom

Wybierając łóżko, postaw na modele z zaokrąglonymi kantami, które nie tylko nie nabiją Ci siniaków, ale wprowadzą do wnętrza optyczną równowagę. Bez znaczenia, czy zdecydujesz się na klasyczny kształt, jak na przykład łóżko dwuosobowe Twist, czy może spojrzysz łaskawym okiem na model Sensa inspirowany japońskim minimalizmem lub Peek z litego drewna w zestawie z uroczymi lampkami.

3.

W kawalerce rozkładamy i składamy

Jeśli liczysz w domu każdy centymetr, postaw na łóżko o szerokości 140 cm, na przykład z serii Elan, Dock Comfort lub Japan Raw, których ramę możesz wykorzystać jako szafkę nocną. Jeśli łóżko ma pełnić również rolę kanapy, sięgnij po model Blues – jest nieco większy, ale w ciągu dnia sprawdzi się jako sofa, a w nocy szybko zmieni się w duże łóżko dla dwojga.

Więcej rad i wskazówek znajdziesz...