-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-15% na wszystko z kodem URODZINY15*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Wszystko o zakupach
Polski

Trendy wśród sof na rok 2022

Trendy wśród sof mogą wydawać się tematem pobocznym, ale ten mebel kryje w sobie więcej, niż przypuszczamy. Doradzimy Ci, jakie kolory, materiały i kształty kanap wybierać, aby Twój salon oddawał najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz.

Neutralne kolory

W tym roku królują sofy w jasnych, neutralnych odcieniach inspirowanych naturą. Na topie są przede wszystkim brązy, beże, kolor kremowy i terakoty. Beżowy przywodzi na myśl ciepły piasek, brązowy to kolor dojrzałego zboża, a odcienie rudego – ceramiki. Wszystkie te barwy pasują do siebie i wprowadzają do wnętrza poczucie spokoju. Uzupełnić możesz je dodatkami w ciepłych kolorach ziemi.

Interesują Cię kolory roku 2022?

Opływowe kształty

Zaokrąglone linie, fale i brak wyraźnych krawędzi – sofy w takich kształtach to hit 2022 roku. Zaokrąglone krawędzie pomagają także "zmiękczyć" ostre kanty w pomieszczeniu. Wnoszą atmosferę harmonii i bezpieczeństwa.

Sofy bez nóżek

Kolejnym tegorocznym trendem są sofy bez nóżek. Sprawdzą się przede wszystkim w większych salonach. Sprawiają wrażenie bardziej masywnych, wypełniają one przestrzeń jednocześnie powodując, że staje się ona przytulna. Ich zaletą jest także to, że nie zbiera się pod nimi kurz i brud w takim stopniu, jak w modelach z nóżkami. Wystarczy raz na jakiś czas odsunąć kanapę i odkurzyć podłogę pod nią.

Poznaj pozostałe trendy 2022 roku: