-15% na dywany z kodem DYWANY15 | Już tylko do północy →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Sofa w rustykalnym stylu w pensjonacie Złoty Jar

Chcesz urządzić wnętrze pełne rustykalnego szyku, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać?

Zapraszamy w odwiedziny do pięknego salonu w polskim pensjonacie Złoty Jar. Jego właścicielka zadbała, aby urok dawnych lat zachwycał urlopowiczów spragnionych kontaktu z górską przyrodą.

Jak wybraliście odpowiednią sofę?

„Najważniejsze dla mnie było zachowanie stylu stuletniej górskiej willi. To trudne, bo chcemy żyć wygodnie i korzystać z tego, co daje nam współczesność, ale nie stracić tego klimatu sprzed lat… Nie da się więc umeblować wnętrza tylko antykami i żyć jak w antykwariacie.

Sofa, którą wybrałam jest idealna, filigranowa, elegancka, ale wygodna, z możliwością rozkładania dla niespodziewanych gości.“

1. Bonami radzi

Sofa, której nie można przeoczyć

Kanapa w rustykalnym stylu nie powinna by kruchą konstrukcją na cienkich nóżkach – postaw na stabilny model i poduchy, które od razu zachęcą Cię do małej chwilki odpoczynku. Przytulną atmosferę podkreśli ustawiony w pobliżu fotel uszak z podnóżkiem.

Opisz nam swoją idealną sofę

„Kanapa musi być gościnna – jak cały mój dom. Każdy musi się czuć tu wygodnie i znaleźć miejsce dla siebie.

Sofa to główny punkt każdej przestrzeni gościnnej, tak jak w kuchni stół, tak w salonie czy pokoju gościnnym – kanapa.“

2. Bonami radzi

Postaw na naturalność

Trzymaj się neutralnych odcieni beżu, brązu, szarości lub kremu. Jeśli masz chrapkę na coś bardziej rzucającego się w oczy, sięgnij po przytłumioną czerwień lub leśną zieleń. Rustykalne wnętrze często bywa monochromatyczne i główną rolę gra tu jedna barwa w różnych tonach. Wybierając kolor sofy, weź pod uwagę odcienie mebli, ścian oraz podłóg.

3. Bonami radzi

Diabeł tkwi w szczegółach

Tutaj nie ma miejsca na minimalizm. Aby sofa zapraszała do odpoczynku, wyposaż ją w poduszki i koce, obok połóż dywany... Skup się głównie na łączeniu różnych tekstur: plecionek, futerek, bawełny i lnu – wszystko utrzymane w podobnych odcieniach. Jeśli chcesz wykorzystać wzór, zdecyduj się na klasyczną kratkę.

Szukasz czegoś innego?