-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-20% na zamówienia powyżej 1000 zł z kodem MINUS20*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Rozmowa z designerką: Soňa Marková

Jakie są jej ulubione trendy i które elementy wnętrza lubi wykorzystywać w swoich projektach? Zobacz, co ma do powiedzenia Soňa.

Poznajmy sięSoňa Marková

Pasja do designu sprawiła, że ​​Soňa przeszła drogę od kariery w bankowości do studiowania projektowania wnętrz. W 2016 roku ukończyła praską szkołę designu z dyplomem Architekta Wnętrz i od tego czasu projektuje wnętrza pod marką S4U Interier Design.

Przy projektowaniu kieruje się indywidualnym podejściem i każde pomieszczenie tworzy z uwzględnieniem potrzeb oraz życzeń właściciela. Nie podlega trendom, ale lubi stosować różne elementy stylowo dopełniające wnętrze. Przy doborze kolorów trzyma się zasady „mniej znaczy więcej” i stara się, aby jej wnętrza wyglądały przytulnie oraz gustownie.

Wierzę, że piękno tkwi w szczegółach oraz jakości wykonania.

Jaki jest Twój ulubiony trend wnętrzarski i dlaczego?

Nie mam jednego ulubionego trendu, ale lubię łączyć elementy z różnych stylów. Często sięgam po czarne metalowe dekoracje w stylu industrialnym, złote elementy glamour czy minimalistyczne szklane lampy w stylu skandynawskim. Uwielbiam stosować we wnętrzu drewno, które moim zdaniem można wykorzystać w praktycznie każdym stylu.

Kolorystycznie jestem minimalistką, stawiam przede wszystkim na neutralne odcienie bieli, beżu, szarości i czerni, które często łączę z dekorem drewna. Na tej subtelnej bazie pięknie wyróżniają się kontrastujące kolory oraz charakterystyczne materiały na akcesoriach czy dekoracjach.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz? W jaki sposób taka współpraca ułatwia dopracowanie wnętrza?

Myślę, że zobaczenie swojego mieszkania oczami kogoś innego jest bardzo ciekawe i na pewno pomocne. Ponadto oszczędza dużo czasu na szukaniu najlepszych elementów wyposażenia, które również muszą ze sobą współgrać.

Jakie są największe błędy, jakie ludzie popełniają przy urządzaniu domu, czego powinniśmy unikać?

W swojej pracy widziałam mnóstwo wnętrz i zwykle największym błędem jest niewłaściwie dobrana kolorystyka oraz niewystarczające oświetlenie. Niestety duża część wnętrz jest zbyt ciemna z powodu ciemnych mebli, wyrazistych kolorów na ścianach lub z powodu źle dobranego i umiejscowionego oświetlenia.

Kolejnym dużym błędem jest zacienienie okien. W wielu domach nadal królują klasyczne żaluzje, które nie wyglądają zbyt estetycznie nawet od razu po zamontowaniu, a co dopiero po kilku latach użytkowania. Oprócz wymiany żaluzji na różne tekstylne alternatywy, polecam również dodanie do okien zasłon, które sięgają do podłogi i pięknie obramowują okno.

Jakie marki są Twoimi ulubionymi na Bonami i dlaczego poleciłabyś je naszym klientom?

Cosmopolitan Design to mój pierwszy wybór, gdy szukam wygodnych i pięknych mebli do siedzenia.

Marki Leitmotiv używam głównie ze względu na wysokiej jakości lampy, które występują w wielu stylach i kolorach.

Czeska marka Butter Kings oferuje ogromną ilość kolorowych, radosnych poduszek do pokoju dziecięcego.

Zainspiruj się wyborem produktów, które zdaniem Soni naprawdę zasługują na uwagę:

Subtelna i elegancka lampa, która rozświetli każdy ciemny kącik

Niezwykle uniwersalny mebel, który pasuje do każdego wnętrza

Przytulny dodatek z subtelnym wzorem, który występuje w różnych rozmiarach i kolorach

Ponadczasowy stolik z nóżkami w kolorze złota będzie eleganckim dopełnieniem wnętrza