Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Rozkładane i modułowe sofy, które oszczędzają miejsce i pieniądze

Potrzebujesz sofy, która będzie spełniała więcej funkcji niż miejsce do siedzenia? Przedstawiamy Ci kanapy, które dzięki sprytnym rozwiązaniom idealnie sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach. Łatwo zmienić je w miejsce do spania dla gości (a nawet łóżko na co dzień). Sprawdź sam, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Sofy rozkładane

Te sofy w łatwy sposób rozłożysz zamieniając je w wygodne miejsce do leżenia. Większość z nich nie jest jednak odpowiednia do codziennego spania i powinna spełniać rolę łóżka jedynie okazjonalnie, kiedy potrzebujesz przenocować gości. Możesz wybierać spośród różnych mechanizmów rozkładania.

Wysuwana szuflada

Materac ukryty w wysuwanej szufladzie wyciągniesz pociągając za rączkę. To bardzo prosty mechanizm, spokojnie dasz radę rozłożyć kanapę jedną ręką.

System z opuszczanym oparciem

Aby rozłożyć ten typ sofy wystarczy ustawić oparcie w pozycji poziomej. Sam tył sofy może być czasem dość twardy, ale jeżeli sofa ma duże poduchy powinno się na niej wygodnie siedzieć.

Sofy futonowe

Futon to rodzaj materaca, który z oryginalnego miejsca do siedzenia szybko zmieni się w wygodną przestrzeń do spania. Na przykład model Buckle Up marki Karup składa się z 2 materacy, które połączone są ze sobą skórzanymi paskami.

Modułowe i improwizowane sofy

Możesz je sam zestawić tak, aby jak najbardziej odpowiadały Tobie. Ich układ można także często zmieniać. Jeżeli jednak potrzebujesz dużej sofy tylko od czasu do czasu, śmiało możesz uzupełnić tę swoją pufem, szezlongiem lub podnóżkiem.