20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Pomysłowa organizacja kuchni według blogerki Andi Bitay

Węgierska blogerka Andi Bitay jest miłośniczką minimalizmu oraz zrównoważonego rozwoju. Stara się urządzić swoje wnętrze, a przede wszystkim kuchnię, z myślą o funkcjonalności. Dlatego praktyczne akcesoria są w jej domu niezbędne. Poznaj porady Andi i odkryj tajniki profesjonalnej organizacji.

„Rok temu wyremontowałam całą kuchnię. Przez jakiś czas myślałam, że przechowywanie w szafkach będzie zdecydowanie bardziej praktyczne, oszczędzi miejsce i ułatwi mi pracę. Jednak okazało się, że zapełniłam je w mig i szybko zabrakło mi wolnej przestrzeni.

W końcu na Bonami znalazłam kilka świetnych akcesoriów, które pomogły mi w organizacji. Dzięki temu, że wszystko ma teraz swoje miejsce, łatwiej jest mi trzymać w kuchni jedynie rzeczy, których naprawdę potrzebuję.”

„Zastanów się, które miejsca w kuchni najłatwiej się zagracają i z którymi masz najwięcej problemów. Jeśli już je znajdziesz, czas znaleźć rozwiązanie!

Po zorganizowaniu swojej kuchni będziesz mieć łatwiejszy dostęp do przyborów kuchennych lub naczyń i będziesz mieć na oku wszystkie potrzebne rzeczy. Zaoszczędzisz nie tylko miejsce, ale także swój cenny czas.”

Taca, dzięki której wszystko jest pod ręką

„Wszyscy doświadczyliśmy kiedyś poranków, gdy w pośpiechu próbujemy znaleźć odpowiednią rzecz w szafce pełnej przeróżnych specyfików: witamin, lekarstw, herbat czy przekąsek.

Taca obrotowa to bardzo proste, ale wspaniałe rozwiązanie na chaotyczne półki. Jest to niewielki plastikowy stojak, który pomieści wszystkie wymienione wyżej rzeczy. Dzięki obróceniu tacki można je łatwo wyjąć i odłożyć na miejsce.”

Estetyczne przechowywanie przyborów

„Piękny, minimalistyczny pojemnik to praktyczny dodatek, na który aż miło się patrzy. Z tyłu można umieścić drewniane łyżki i chochle, a przód został zaprojektowany jako podpórka pod telefon, tablet lub książkę.

Zawsze ciężko mi było znaleźć miejsce na książkę kucharską podczas gotowania i pieczenia, ale teraz ten problem mam z głowy!”

Miej wszystko na oku

„Nie jest to najbardziej designerski dodatek, ale za to niezwykle praktyczny. Te poręczne schodki można umieścić w szafce kuchennej czy w spiżarni, ale ja postawiłam je w lodówce, bo właśnie tam miałam spory problem, żeby nawet małe słoiki mieć na widoku. Przez to często o nich zapominałam i żywność niestety się psuła. Ta antypoślizgowa półeczka pomoże Ci na bieżąco kontrolować zapasy w Twojej kuchni.”

Wysuwany stojak na przyprawy

„Jest to idealne rozwiązanie dla osób o niższym wzroście. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do metalowej i wysuwanej półki, ale postanowiłam ją wypróbować. Było to nieco ryzykowne, biorąc pod uwagę, że trzeba ją przewiercić.

Jest jednak łatwa w montażu, a dzięki poręcznym schodkom przyprawy, których najczęściej używasz, będą zawsze pod ręką. Ze względu na swoją konstrukcję półka zapewnia dość sporą przestrzeń do przechowywania.”