-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

-10% na sofy z kodem SOFY10*Nie obowiązuje na przecenione i inne wybrane produkty.

Metamorfoza mieszkania z elementami skandynawskiego stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Lenka i Marcin poznali się w czasie, gdy oboje przechodzili przez bolesne rozstania. Zakochali się w sobie i po jakimś czasie założyli rodzinę.

Niestety u ich córeczki zdiagnozowano rzadką chorobę. Głównym celem metamorfozy było więc dostosowanie przestrzeni do potrzeb małej Weroniki. Sprawdź, jak udało się to wykonać jednocześnie wnosząc do wnętrza powiew skandynawskiego stylu.

Przede wszystkim bez barier

Kiedy para wprowadziła się do swojego obecnego mieszkania, nie przewidziała, że trzeba będzie je dostosować do potrzeb ich córki. Największym utrudnieniem są dla nich wąskie drzwi i różne wysokości podłóg.

Mieli więc nadzieję, że projektanci pomogą im stworzyć mieszkanie, które będzie nie tylko przytulne i praktyczne, ale przede wszystkim bez barier.

Znacznym zmianom miał więc ulec nie tylko salon z dołączoną do niego kuchnią, ale także przedpokój i pokój dziecięcy.

Połączenie nowego i starego

W tworzeniu przestrzeni życiowej projektanci kierowali się podstawową paletą kolorów: bielą i kremem, uzupełnioną jasnym błękitem.

Najpierw ujednolicili wnętrze za pomocą jasnej farby, rozjaśniając je i nadając mu wrażenie przestronności. Następnie wyposażyli pokój w meble w stylu skandynawskim, fotel i dodali odnowiony retro stolik.

Nawet umieszczenie beżowej sofy narożnej było przemyślane. Nie tylko zapewnia mnóstwo miejsca do wypoczynku, ale także oddziela strefę dzienną od jadalni. Dekoracje, poduszki i jasny dywan z graficznym wzorem zadbały o przytulny nastrój. Dodatkowo, projektantka urozmaiciła przestrzeń obrazem, który namalowała dla pary.

Długie zasłony i lampy w kolorze złota nadały całości elegancki ton.

Salon przed:

Salon po:

Połączenie z salonem i jadalnią

W kuchni projektanci uzyskali wrażenie jednolitości poprzez przeniesienie jadalni do salonu, poszerzenie przejścia i położenie takiej samej podłogi w obu pomieszczeniach.

Wybrali beżowe szafki kuchenne połączone z drewnianym dekorem, starając się wykorzystać przestrzeń aż po sufit. Pojawiły się także zabudowane sprzęty AGD i proste gałki, aby nadać przestrzeni charakter retro.

Róg został wykorzystany do umieszczenia stolika barowego z rustykalnym stołkiem. Podczas większych spotkań rodzinnych z pewnością przyda się stół w jadalni z minimalistycznymi nogami oraz cztery krzesła. Białe i turkusowe naczynia także wnoszą wrażenie spójności.

Kuchnia przed:

Kuchnia po:

Pastelowe królestwo

Projektanci zamienili pokój dziecięcy w przytulne pomieszczenie z dużą szafą i podwyższonym łóżkiem, aby łatwiej było przenosić Weronikę.

Wybrano białe meble, ale w pozostałej części pokoju pojawia się głównie pastelowy róż i turkus. Poduszki dekoracyjne i worek do siedzenia wniosły powiew dziecięcego, uroczego stylu.

Przedpokój także poddano metamorfozie. Oprócz wymiany drzwi i pomalowania ścian na biało, projektanci dodali prostą szafkę na buty i małą sofę. Szara tapeta, lustro w kolorze złota i prosty wieszak na płaszcze wniosły odrobinę elegancji.

Dzięki entuzjazmowi dwóch projektantów, mieszkanie zostało przekształcone w miejsce, w którym rodzina może wygodnie żyć i dbać o siebie nawzajem.

Autorami metamorfozy są projektanci: Lucie Volfová i Jakub Jakubec