Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak wybrać dodatki i dekoracje do jadalni?

Mimo że główną częścią jadalni są stół i wygodne krzesła, nie obejdziesz się też bez wszędobylskich dodatków. Za ich pomocą dodasz wnętrzu charakteru i wyjątkowości. Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiednie tekstylia, oświetlenie i dekoracje, a nawet małą przestrzeń zmienisz w dopracowane królestwo posiłków.

Zainspiruj się naszymi radami!

Diabeł tkwi w szczegółach

Kwiaty, świeczniki, wazony oraz ozdobne misy podkreślą każdą jadalnię i dodadzą jej wyjątkowości. Zadbaj, aby dekoracje nie były zbyt wysokie i nie przeszkadzały biesiadnikom patrzeć sobie w oczy. Mniej zawsze znaczy więcej, więc wystarczą jedna czy dwie ozdoby, które podkreślą zastawiony stół. Pierwszeństwo powinny mieć posiłki i przestrzeń do ich wygodnego podawania.

Ostrożnie z zapachami

Świeczki mogą zaburzyć degustację, dlatego stawiaj na bezzapachowe modele i dawaj pierwszeństwo naturalnym woskom.

Praktycznie

Dobrą dekoracją w małych jadalniach będą lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Pięknie odbije się w nich blask lamp i świeczek.

Wybór obrazów zależy głównie od Twojego gustu. Jedno duże płótno będzie wyglądać o wiele bardziej elegancko od kilku mniejszych ramek.

We wnętrzu w neutralnych kolorach możesz pozwolić sobie na wyrazistą dekorację, w kolorowych pomieszczeniach zawieś delikatne i jednolite obrazy.

Odpowiedni dywan

Wybierz takie wymiary, aby na dywanie zmieściły się krzesła odsunięte od stołu. Pod stół dla 4 osób zaleca się dywan o wym. 170 × 240 cm, pod stół dla 6 osób – 200 × 300 cm. Weź też pod uwagę wysokość włosia – czym włókno jest niższe, tym łatwiej się je czyści. Czym gęstsze włosie, tym dłuższa będzie żywotność dywanu.

Dywan z morskiej trawy wniesie do wnętrza lekkość, a jego pielęgnacja nie wymaga wysiłku. Dywany z agawy cieszą się dłuższą żywotnością.

Więcej porad i wskazówek dotyczących jadalni