Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Jak urządzić przytulną sypialnię w skandynawskim stylu

Zainspiruj się północną przyrodą i przenieś jej klimat do swojej sypialni. Skandynawska prostota połączona z przytulnością wprowadzi do Twojej sypialni takie cechy, jakich oczekujemy od tego pomieszczenia: wygodę, funkcjonalność oraz poczucie spokoju. Sprawdź nasze pomysły, jak to zrobić i ciesz się sypialnią marzeń.

Łóżko w skandynawskim stylu

Najbardziej wyrazistym meblem w sypialni jest łóżko, które powinno być proste, a jednocześnie stabilne i mocne. Rama łóżka może być ozdobiona jasnym drewnem lub prostym materiałem.

Ważne są także tekstylia, które znajdą się na łóżku. Jednokolorowa pościel z bawełny lub lnu, to dobra podstawa dla innych kolorów. Uzupełnij ją wygodnymi poduszkami, miękkim pledem lub narzutą. Połóż koc swobodnie na łóżku, a będzie wprost zachęcać do odpoczynku.

Jakie kolory wybrać do sypialni?

Wnieś odrobinę barw do sypialni za pomocą dodatków tekstylnych i dekoracji. Wyraziste odcienie rozważnie dawkuj tak, aby nie przeszkadzały w odpoczynku. Najlepsze będą beże, szarości, brązy, kolor musztardowy, jasnozielony, pudroworóżowy i niebieski.

Dekoracje do skandynawskiej sypialni

Otocz się rzeczami, które wprowadzają miłą atmosferę. Stłumione oświetlenie, pachnące świeczki, designerskie świeczniki, miękki dywan i wazon z kwiatami na szafce nocnej. Wszystko to w delikatnych, naturalnych lub ziemistych odcieniach oraz wykonane z naturalnych materiałów. Sypialnia nie musi być surowym pomieszczeniem, ale powinna być Twoją oazą spokoju.