Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Rady, jak uporządkować domową bibliotekę

Regału lub biblioteczki nie może zabraknąć w żadnym domu. Zdradza wiele o właścicielu i jego stylu życia, ale równie często staje się także ozdobą mieszkania. Co więcej, odpowiednio uporządkowana biblioteczka aż się prosi o to, by porządnie przejrzeć poszczególne tomy.

Zebraliśmy dla Ciebie szereg rad, dzięki którym Twoja domowa biblioteczka będzie prezentować się jak projekt architekta wnętrz.

1. Przede wszystkim przemyślanie

Na regale umieść ulubione przedmioty, które sprawiają Ci radość – książki, świeczki, wazony i obrazki.

Unikaj łapaczy kurzu. Aby przekonać się czy poszczególne elementy będą do siebie pasować pod względem stylu i koloru, ułóż je najpierw na podłodze.

2. Stwórz grupy, które mają temat przewodni

Obierz jakiś schemat – na przykład na podstawie koloru okładek. Możesz w ten sposób podzielić książki na jednokolorowe i „tęczowe". Jeżeli natomiast ułożysz książki tematycznie, łatwiej będzie Ci wśród nich znaleźć to, czego szukasz.

Pomyśl także o tym, jak rozmieścisz poszczególne sekcje. Przykładowo książki o kreatywności idealnie odnajdą się obok tych o sztuce lub poezji.

3. Poziomo czy pionowo?

Książki możesz ułożyć w różny sposób. Najpopularniejsza jest metoda „grzbietem do przodu". Jeżeli istnieje taka potrzeba wykorzystaj podpórki, które same w sobie mogą być świetną dekoracją.

Inną opcją jest ułożenie książek poziomo, jedna na drugiej.

Książki o różnej wielkości ładnie prezentują się ułożone za sobą, na przykład mniejsze przed większymi.

Książki w pięknych okładkach zasługują na więcej uwagi. Wystaw je w całej okazałości niczym dzieło sztuki.

Bonami radzi:
Jeżeli grzbiety książek są zbyt kolorowe, odwróć książkę kartkami do przodu.

Więcej rad i pomysłów: