Ta witryna używa plików cookie. Więcej o używanych przez nas plikach, ich zastosowaniu, modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj

ok
Menu
20 złRejestracjaLogowanie20 złKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Jak ochłodzić wnętrze za pomocą tekstyliów

Już niedługo przywędrują do nas upalne dni, a wraz z nimi marzenie, by schłodzić swój dom chociaż o parę stopni. W takiej sytuacji przydadzą się sprawdzone dodatki tekstylne, które pomogą Ci przetrwać gorące lato. Wystarczy wybrać odpowiednie materiały.

Zainspiruj się naszym poradami i przygotuj się na parne, letnie noce.

Jak ochłodzić rozgrzane wnętrze

Wszyscy uwielbiamy lato, jeżeli nie musimy spędzać czasu zamknięci w domu lub biurze. Jak tylko słońce zaczyna padać na szyby a temperatura rośnie szukamy sposobów, jak ochłodzić wnętrze. Mamy dla Ciebie aż 3 pomysły, jak to zrobić.

1. Jasne kolory

Czarne i ciemne odcienie przyciągają ciepło przez co zwiększają temperaturę. To właśnie dlatego mieszkańcy ciepłych krajów ubierają się często w jasne, przewiewne tkaniny. Pamiętaj o tym wybierając tekstylia do domu. Poduszki i narzuty w jasnych barwach przynoszą wizualne poczucie chłodu, które jest tak potrzebne w upalne dni.

2. Zaciemniające zasłony

Jeżeli chcesz na chwilę odpocząć od gorących promieni słonecznych, wybierz zasłony, które Cię przed nimi ochronią. Takie, które nie przepuszczają światła mają w nazwie zaciemniające lub też black out. Sprawdzą się także nieprześwitujące materiały takie jak aksamit.

3. Lekkie, chłodzące materiały

Puchate koce schowaj na jakiś czas do szafy, a sięgnij po takie materiały jak satyna bawełniana lub len. Doskonale regulują temperaturę, więc nie będzie Ci pod nimi gorąco oraz są bardzo chłonne, dzięki czemu twoja skóra pozostanie świeża.