20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanie20 zł dla CiebieKoszyk
Strona głównaStrona głównaInspiracje

Ożyw pokój swojego malucha!

Urządzenie królestwa dla małego brzdąca z pewnością przysporzy wiele radości. Pamiętaj jednak, że pokój dziecka to nie tylko zabawki. Jakie łóżeczko będzie rosnąć wraz z Twoją pociechą? Które motywy pościeli lub dekoracji nie znudzą się już po kilku tygodniach?

Rzuć okiem na pokoik trzyletniego Tobiaszka i na pomysły jego energicznej Mamy ♥

Pokój, który się nie nudzi

„Tobiasz uwielbia zmiany, które chętnie dla niego aranżuję. Dzięki temu widzi stare zabawki w zupełnie nowym wydaniu. Z radością regularnie przemeblowuję jego pokój i sprzątam zabawki. Chcę, żeby pokój mojego synka był dla niego niezmiennie atrakcyjny.”

U Tobiasza znajdują się 2 komplety akcesoriów w różnych paletach kolorystycznych, które będą się zmieniać zależnie od pory roku. W pierwszym wariancie dominują odcienie ciepłego beżu i musztardy, a w drugim świeże tony niebieskiego. Dzięki naturalnym materiałom pomieszczenie zawsze wygląda przytulnie.

Po prostu łóżko idealne

„Przed dwoma laty zaczęłam rozglądać się za łóżkiem dla dziecka. Szukałam prostego, ciekawego dla Tobiaszka, praktycznego i wymiarowo niestandardowego produktu. Miałam sporo wymagań. Synek ma mały pokój, dlatego chciałam maksymalnie oszczędzić miejsce. Uznałam, że optymalną długością będzie 160 cm i szerokość 90 cm – abym mogła się z nim swobodnie położyć w razie jego choroby lub podczas usypiania. Chciałam czegoś innego, ponadczasowego.

Kiedy natrafiłam na łóżko marki Adeko, wiedziałam, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Zostało wykonane z litego drewna, jest niskie, ma idealne wymiary, a boki chronią przed upadkiem. Nie wahałam się ani minuty! Po dwóch latach nadal nam się podoba, a każdy, kto przyjdzie z wizytą, nie może się go nachwalić. Wcale się nie dziwię, mam w planach zakup drugiego identycznego łóżka, i jak przyjdzie na to czas, pościelić w nim mojemu młodszemu synkowi.”

Wybór pościeli

„Tym razem przyczyną zmian w pokoju Tobiasza była konieczność wymiany małej kołderki na większą, i co za tym idzie, również potrzeba kupna nowej pościeli. Naturalny nadruk idealnie pasował do leśnego pokoju, a synek, ku mojemu zdziwieniu, sam wybrał minimalistyczny wzór w kropki.”

Gdzie przechowywać klocki?

„Dylemat, przed którym stanął każdy rodzic... Gdzie schować te wszystkie klocki Lego? Zaczyna się niewinnie – na początku to jedno skromne pudełko, a po kilku latach toniemy w klockach. Zdecydowałam się na zakup dużego pojemnika.

O koszu Bloomingville śniłam ładnych parę lat, zawsze jednak powstrzymywała mnie cena. Na koniec uznałam, że to uniwersalny element wyposażenia. Po Tobiaszku odziedziczy go mój młodszy syn, a potem chętnie wstawię kosz do pralni. Byłam bardzo mile zaskoczona, ponieważ w rzeczywistości kosz jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. Jest bardzo pojemny i dobrze wykonany, więc jestem pewna, że będzie z nami długie lata.“

Wisienka na torcie

Ważnymi elementami, które sprawiły, że pomieszczenie jest niezwykle przytulne, są zabawki wykonane z naturalnych materiałów oraz szereg uroczych poduszek w kształcie zwierzątek. Naklejki o minimalistycznym designie wspaniale ożywiają białe ściany. W rezultacie pokoik wygląda bajkowo, przytulnie i rozwija się razem z małymi mieszkańcami.