Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

Idealny dywan do jadalni

Dywan w części jadalnej? Oczywiście! Dzięki niemu cała przestrzeń będzie o wiele bardziej przytulna, wygodna i praktyczna. Odpowiednie materiały wygrają nierówną walkę z zabrudzeniami i utulą bose stópki.

Zainspiruj się naszymi radami i wybierz model odpowiedni do Twojego wnętrza.

Krótkie i gęste włosie gwarantuje odporność

Ze względu na to, że dywan będzie musiał stawić czoła trudnym warunkom, najważniejsza przy wyborze będzie wytrzymałość. Tę zagwarantują modele z wysoką gęstością włókien i krótkim włosiem. Nie zapomnij o antypoślizgowej gumowej macie – w końcu bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jaki dywan do kuchni?

Przede wszystkim wytrzymały oraz dopasowany do kształtu zabudowy kuchennej. Zwykle najlepiej sprawdzą się chodniki – wąskie i długie!

Kolor pasujący do mebli

Jeśli marzysz o wyrazistym dywanie, wybierz nutę zgodną z odcieniem stołu lub krzeseł. Chociaż jeden kolor pojawiający się na dywanie powtórz w aranżacji – dzięki temu wnętrze pozostanie spójne. Dobrze wygląda również monochromatyczna stylizacja, kiedy to odcień dywanu odpowiada tonom przodującym w całym pomieszczeniu.

Wzory zamaskują plamy

W kuchni i w jadalni sprawdzą się ciemniejsze i wielokolorowe dywany, na których nie będą odznaczać się zabrudzenia. Jeśli masz minimalistyczne wnętrze, postaw na ciemnoczerwony tkany dywan. Szary chodnik z geometrycznym wzorem uzupełni nowoczesną aranżację.

Więcej porad i wskazówek znajdziesz tutaj