Mid Season Sale | Zaoszczędź do 40% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

DIY. Prosty letni wieniec z chwastów

Iva Baltaretu · 14 czerwca 2022

-

Lato zawitało do naszych drzwi, więc mamy dla Ciebie pomysł na wieniec, który stworzyliśmy z popularnych chwastów. Naprawdę wystarczy wybrać się na spacer i mieć szeroko otwarte oczy. Sprawdź, jak wykonać podobną ozdobę.

Co będzie potrzebne do wykonania wieńca?

• Przygotuj naturalne materiały, ale nie musi to być ta sama roślina co u nas. Możesz wykorzystać na przykład różne kłosy, które będą ładne nawet po zasuszeniu.
• Potrzebna będzie także podstawa wieńca. My wybraliśmy wiklinową, ale równie dobrze sprawdzi się metalowy czy drewniany okrąg. Jak i z czego samemu wykonać podstawę dowiesz się z artykułu o zimowych wieńcach.
• Wyposaż się także w drut florystyczny i nożyczki.

Rada: Nie bój się eksperymentować z roślinami. Z czasem sam sprawdzisz, które ładnie wyglądają po ususzeniu, a które nie.

Jak zrobić prosty, letni wieniec?

1. Przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy. Łodyżki roślin przytnij na wysokość 10 cm. W ten sposób nie będą Ci przeszkadzać. Przyłóż do podstawy pierwszą kępkę i umocuj ją za pomocą drutu.
2. Kawałek dalej przyłóż kolejną porcję roślinek, umocuj. Kontynuuj tak samo wzdłuż całego okręgu.
3. Zakończenie wieńca jest trochę trudniejsze. Najlepiej będzie, jeśli uda Ci się umieścić ostatnie gałązki pod tymi pierwszymi.
4. Wieniec możesz położyć na stole czy komodzie lub powiesić go na drzwiach.

Pozostałe wskazówki i pomysły na naturalne dekoracje

• Chcesz zrobić wieniec z żywych kwiatów? Sprawdź naszą propozycję wykonania romantycznego wianka. Zrobiliśmy go z wykorzystaniem obręczy florystycznej, która zatrzymuje wodę.

Kwiaty na wieniec możesz kupić u nas lub w kwiaciarni.

• Jeśli nie chcesz robić wieńca, włóż nazbierane rośliny do ślicznego wazonu. Najpopularniejsze są te ceramiczne, porcelanowe i kamionkowe.