Do -15% na łazienkę | Zaoszczędź jeszcze dziś →
Mid Season Sale | Zaoszczędź do 50% →
20 zł dla CiebieRejestracjaLogowanieKoszykMenu

DIY. Papierowy lampion w japońskim stylu

Barbora Bláhová · 30 czerwca 2022 r.

Ciepłe dni zachęcają do spędzania długich wieczorów w przytulnej, letniej atmosferze. Przyjemne oświetlenie jest tutaj niezbędne. Wykonaj prosty lampion w duchu minimalizmu z drewna i papieru. Doskonale wpisuje się on w modny styl japandi.
Lampion w stylu japandi będzie idealny na taras lub balkon

Lampion w stylu japandi będzie idealny na taras lub balkon

Co będzie potrzebne do wykonania lampionu?

• drewniane szpatułki (my użyliśmy 44 sztuk) – można je dostać np. w aptece
• papier do pieczenia
• 4 drewniane patyczki (my użyliśmy tych o długości 4x 35 cm i średnicy 7 mm)
• nożyczki
• pistolet do kleju na gorąco
• szklany słoik odporny na wysoką temperaturę

Wykonanie:

1. Umieść dwa patyczki poziomo obok siebie na płaskiej powierzchni, aby zostawić między nimi odpowiednią ilość miejsca na słoik. Przyklej drewniane szpatułki równomiernie na końcach patyczków, tak aby delikatnie wystawały po bokach.
2. Ułóż kolejno pozostałe szpatułki na patyczkach. Nie przyklejaj ich jeszcze. Gdy skończysz je układać, posmaruj klejem co drugą szpatułkę. Resztę odłóż na bok. W ten sposób powstaną regularne przerwy na całej długości.
3. W ten sam sposób stwórz drugi bok lampionu. Nie przejmuj się, jeśli po obu stronach widać małe końce patyczków. Zakryjesz je później podczas montażu.
4. Wytnij cztery równe paski z papieru do pieczenia, aby zakryć przestrzenie między patyczkami. Pozostaw szerokość nieco większą niż rozstaw drewnianych patyczków. Przyklej dwa paski do szpatułek z tyłu dwóch ścian lampionu, które stworzyłeś.
Wskazówka: Pomaluj drewno na dowolny kolor, aby idealnie dopasować lampion do swojego wnętrza. Możesz też użyć odważnych odcieni, aby ta dekoracja wyróżniała się w przestrzeni. Spróbuj na przykład koloru czerwonego.
5. Umieść dwie gotowe ścianki lampionu na swoich bokach, wewnętrzną stroną/patyczkami do siebie, i ponownie z zakładką, przyklejaj szpatułki w wyznaczone szczeliny na długości trzeciego boku.
6. Następnie odwróć na wpół ukończony lampion i przyklej po jednym patyczku w szczeliny na każdym końcu pozostałej ścianki, aby lampion trzymał kształt. Na koniec tego kroku przyklej pasek papieru po wewnętrznej stronie trzeciej gotowej ścianki.
7. Umieść i przyklej pasek papieru do pieczenia pod najbardziej zewnętrznymi szpatułkami czwartej ścianki, upewnij się, że dobrze go naciągnąłeś. Kontynuuj przyklejanie pozostałych szpatułek jednej po drugiej, zawsze przyklejając do nich kawałek papieru.
8. Na zakończenie potrzebujesz już tylko czterech drewnianych szpatułek, aby zakryć prostopadle wystające końce patyczków na górze i na dole lampionu. Włóż do środka słoik ze świeczką i gotowe.
Ciesz się idealną atmosferą wieczoru z miłym napojem w kamionkowym kubku Sandrine marki Bloomingville, zaprojektowanym przez Betinę Stampe. Świecznik Bloomingville Nowa Votive możesz wykorzystać jako małą miseczkę na ciasteczka.
Chcesz upiększyć swój balkon? Wykonaj naturalną doniczkę lub własny las w szkle.
Własnoręcznie wykonany lampion to przyjemne oświetlenie na balkon lub taras.

Własnoręcznie wykonany lampion to przyjemne oświetlenie na balkon lub taras.